PSK aréna oslavuje

Príďte korčuľovať a prekonať rekord!

Tlačová správa

PSK aréna oslávi svoje prvé narodeniny. Spoločnosť KEN-EX a Prešovský samosprávny kraj pri tejto príležitosti organizujú 27. – 28. októbra NONSTOP 24-hodinové korčuľovanie so vstupom zdarma. Motívom je pripomenúť výročie, ale aj vytvoriť slovenský rekord a vyzvať ľudí k športovaniu.

Do akcie sa môže zapojiť každý jednotlivec, deti, študenti a široká verejnosť. Zaregistrovať sa môžu aj rôzne organizácie a skupiny, ako napríklad školy, škôlky, firmy, športové družstvá či športové kluby.

Veľkolepá akcia, ktorá štartuje v piatok 27. októbra o 11.00 hodine, sa pokúsi vytvoriť dva rekordy, a to v počte nakorčuľovaných kilometrov a v počte zúčastnených korčuliarov. Na priebeh budú dohliadať dvaja komisári zo Slovenských rekordov. Podmienkou splnenia a potvrdenia rekordu je, aby počas 24 hodín bol nepretržite na ľadovej ploche aspoň jeden korčuliar. Pre jednoduchšiu organizáciu je nutné sa elektronicky zaregistrovať na stránke http://www.kk-sporttiming.com/pretek-426/non-stop-24-hodinove-korculovanie. Tí, ktorí to nestihnú, majú možnosť zaregistrovať sa na mieste.

Počas celej akcie je pripravený kultúrny program, stánky s občerstvením i súťaže. Pre korčuľujúcich účastníkov bude zabezpečený pitný režim i sladké dobroty, pre výhercov navyše atraktívne ceny.

PSK aréna v areáli Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej na sídlisku Sekčov v Prešove je združenou investíciou Prešovského samosprávneho kraja, štátu a spoločnosti KEN – EX. Moderná tréningová hala s umelou ľadovou plochou slúži širokej verejnosti i profesionálnym športovcom od októbra 2016. V súčasnosti je PSK aréna zároveň domovským stánkom Hokejovej akadémie Slávia Prešov.

Prešov 25. október 2017

Daša Jeleňová

Plagát - pozvánka na podujatie PSK Aréna 1. narodeniny - 24 hodinové korčuľovanie 27.-28.10.2017

Publikované: 25.10.2017 / Aktualizované: 25.10.2017 HoreTlačiť