Fotografie Prešovského kraja na výstave v Bruseli

Dňa 26. apríla zorganizovalo Zastúpenie Prešovského samosprávneho kraja v Bruseli výstavu fotografií. Výstava pod názvom „Cesta cez skryté bohatstvá“ (A journey through hidden treasures) sa konala v priestoroch Domu obnoviteľných energií (Renewable Energy House), v ktorom od januára tohto roku sídli Zastúpenie PSK.

Zahraniční návštevníci mali možnosť spoznať prírodné a kultúrno-historické krásy regiónu prostredníctvom fotografií ocenených v súťažiach organizovaných KOCR Severovýchod „Choď a foť“ a od autorov pochádzajúcich z Prešovského kraja. Výstava ukázala, že Prešovský región je krajom kreatívnych a umelecky nadaných ľudí, ktorí svoju priazeň k rodnému kraju zdokumentovali fotografickým umením.

Počas výstavy sa premietali propagačné videá „7 divov Prešovského kraja“ a „Štyri ročné obdobia v Tatranskom regióne.“ Hostia ochutnávali regionálne sladké a slané chuťovky, ktoré pripravili dobrovoľníčky pôsobiace na zastúpení. Na privítanie návštevníci ochutnali kokteil pripravený zo známeho slovenského likéru Tatra Tea. Mnohých účastníkov zaujali aj propagačné materiály o kraji.

Cieľom podujatia bolo priblížiť Slovensko cez jeden jeho región zástupcom rôznych organizácií a inštitúcií, keďže v júli bude naša krajina predsedať Rade Európskej únie. Touto výstavou sa tiež Zastúpenie PSK predstavilo organizáciám, ktoré sídlia v Dome obnoviteľných energií.

V nadchádzajúcich mesiacoch až do konca roka 2016 sa v Bruseli, ale najmä na Slovensku bude konať mnoho kultúrnych a prezentačných podujatí, ktoré bližšie predstavia Slovensko v Európskej únii.

Brusel 29. apríla 2016

Fotogaléria: