Kraj otvoril regionálne zastúpenie programu ENI

Nové možnosti spolupráce Slovenska, Maďarska, Rumunska a Ukrajiny

Tlačová správa

V Prešovskom samosprávnom kraji od dnes oficiálne funguje regionálne zastúpenie Programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko-Slovensko-Rumunsko-Ukrajina nástroja európskeho susedstva ENI 2014-2020. Dohodu o zriadení a financovaní tzv. Branch Office podpísali na pôde Úradu PSK predseda Milan Majerský a riaditeľ Spoločného technického sekretariátu programu so sídlom v Budapešti Áron Szakács.

Zodpovednosťou pobočky (The Branch Office – Prešov) Spoločného technického sekretariátu (STS) je informovať potenciálnych uchádzačov z prihraničných regiónov Slovenskej republiky o aktivitách plánovaných v rámci programu, zabezpečovať publicitu v rámci relevantného územia a zverejňovať oznamy o výzvach na predkladanie projektov. Aktéri, potenciálni prijímatelia pomoci, ktorí sa zaujímajú o cezhraničnú spoluprácu, môžu svoje požiadavky smerovať telefonicky, mailom alebo formou osobných konzultácií.

Regionálne zastúpenie bude spolupracovať pri organizovaní a aktívne sa zúčastňovať podujatí v rámci programu, ako sú fóra na vyhľadávanie partnerov, informačné dni, workshopy, konferencie, vytváranie databáz a pod. Jeho fungovanie predpokladá účasť na tvorbe webovej stránky programu, koordináciu všetkých svojich aktivít so Spoločným technickým sekretariátom (STS) v Budapešti a pravidelné informovanie o výsledkoch svojej činnosti.

Kontaktný bod je financovaný z rozpočtu určeného na technickú asistenciu programu ENI. Funguje priamo na Úrade PSK (Nám. mieru 2, Prešov) a je prvým zo šiestich, ktoré budú postupne zriadené v rámci oprávnených regiónov.

Daša Jeleňová

V Prešove dňa 4. júla 2018