PSK prispeje každej škole na učebné pomôcky

Prerozdelí 660 tisíc eur

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj pomôže v novom školskom roku 2018/2019 s financovaním učebných pomôcok stredných škôl, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Každej škole poukáže jedno percento z normatívneho financovania. Dohromady tak prerozdelí 660 tisíc eur.

„Sú to cielene určené prostriedky z normatívneho financovania. Chceme v tomto trende aj vďaka racionalizácii siete stredných škôl v kraji pokračovať naďalej. Verím, že v budúcom roku opäť dokážeme uvoľniť z rozpočtu ďalšie percento,“ vysvetlil vedúci odboru školstva PSK Ján Furman s tým, že opatrenie sa mohlo zrealizovať vďaka rozpočtovému opatreniu krajskej samosprávy.

Finančné prostriedky môžu školy použiť na učebné pomôcky, rôzne publikácie, softvérové vybavenie, didaktickú techniku, vybavenie kabinetov, telocviční, odborných učební atď. O tom, čo konkrétne škola potrebuje, rozhodnú predmetové komisie. Financie však musia školy vyčerpať do konca kalendárneho roka.

PSK má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 76 stredných škôl. V novom školskom roku by malo do nich nastúpiť približne 24 690 študentov, z toho viac ako 5 680 žiakov prvého ročníka.

V Prešove dňa 3. septembra 2018

Lea Heilová
Oddelenie komunikácie a medzinárodných vzťahov PSK

Publikované: 03.09.2018 / Aktualizované: 03.09.2018 HoreTlačiť