Prešovský župan otvoril nový školský rok v Poprade

Žiakov privítal na škole s novým názvom

Tlačová správa

Nový školský rok 2018/2019 otvoril v pondelok 3. septembra župan Prešovského samosprávneho kraja na Strednej priemyselnej škole (SPŠ) techniky a dizajnu v Poprade. Do školy nastúpilo takmer 500 študentov.

Župan vo svojom príhovore študentom zdôraznil, že v živote sú tri veci, ktoré sa nedajú vrátiť späť – čas, slovo a príležitosť.

„Prajem vám preto, aby ste využili, čas, slová, aj príležitosti, ktoré sa vám budú núkať v týchto nastávajúcich desiatich mesiacoch. Verím, že ste nazberali počas prázdnin dostatočné množstvo síl, aby ste mohli budovať nové vzťahy a absorbovať nové vedomosti pre budovanie svojej vlastnej osobnosti,“ povedal predseda PSK Milan Majerský a zaželal študentom úspešný nový školský rok.

Hneď v prvý deň čakalo na 485 žiakov niekoľko noviniek. Škole od 1. septembra pribudol v názve prívlastok „techniky a dizajnu“. Okrem toho sa do jej priestorov z Gymnázia na ulici Dominika Tatarku presťahovala Jazyková škola.

„Priestory dúfam zlepšia pracovné podmienky. Škola má svoju tradíciu a meno, preto dúfam, že študenti si tu nájdu cestu. Sme to stále my, nič sa nezmenilo, len sme zmenili strechu nad hlavou,“ priblížila riaditeľka Jazykovej školy v Poprade Marta Zelená s tým, že s výučbou začnú ďalší týždeň.

Ako vysvetlila, pre ďalšie obdobie nebolo možné uzatvoriť zmluvu o výpožičke priestorov medzi školami v rozdielnej zriaďovateľskej pôsobnosti, preto bolo nutné zmeniť sídlo školy.

V Prešove dňa 3. septembra 2018

Lea Heilová
Oddelenie komunikácie a medzinárodných vzťahov PSK

Publikované: 03.09.2018 / Aktualizované: 05.09.2018 HoreTlačiť