Prešovský kraj sa úspešne prezentoval v Číne

Pri raňajkách so županom o cestovnom ruchu a letnej kampani KOCR

Tlačová správa

Na Úrade PSK sa dnes uskutočnilo jedno z pravidelných stretnutí s novinármi – Raňajky so županom. Hlavnou a najviac opakovanou témou tlačovej besedy bol cestovný ruch a prezentácia kraja, predovšetkým jeho kultúrneho bohatstva a turistického potenciálu doma i v zahraničí.

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský informoval o aktuálnych témach samosprávy, najmä o najbližšej schôdzi krajského parlamentu, ktorá sa uskutoční 25. júna. Zhodnotil tiež svoju pracovnú cestu do Číny, ktorú absolvoval 10. až 13. júna v rámci delegácie Ministerstva hospodárstva SR. Ako účastník Slovensko – Čínskeho podnikateľského fóra v Bejingu ocenil možnosť prezentovať Prešovský kraj ako zaujímavú destináciu pre cestovný ruch, ale aj investičné možnosti.

„Okrem toho, že kraj mal veľký úspech prezentačným videom, došlo aj k bilaterálnym rokovaniam s čínskymi podnikateľmi. Môžeme uviesť, že jedna štátna významná firma s miliónovým obratom prejavila záujem o investovanie v našom kraji. Nebolo síce podpísané žiadne vyhlásenie, ani memorandum, ale zaujímavosťou je , že v krátkej dobe chcú čínski podnikatelia prísť práve na východ do Prešova, aby si pozreli možné lokality pre potenciálnu investíciu v našom regióne,“ uviedol predseda PSK a dodal, že ide širokospektrálnu firmu zaoberajúcu sa stavebníctvom, drevospracujúcim priemyslom až po segmenty v automobilovom priemysle. „Určite sa tu otvárajú nové možnosti pre vznik nových pracovných miest. Samozrejme, bude tomu predchádzať aj diskusia o možných investičných stimuloch. Čínski partneri sa zaujímali o distribučné kanály ich produkcie, keďže Slovensko, konkrétne aj náš región je vnímaný ako vstupná brána do Európy,“ dodal M. Majerský.

Súčasťou tlačovej besedy bola aj prezentácie letnej kampane Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska s názvom Kraj kultúrnych pamiatok. Jej cieľom je predstaviť bohatstvo kraja a podporiť jeho návštevnosť prostredníctvom pútavých vizuálov a cieleného marketingu. Rodinám s deťmi je určená súťaž Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatok pod záštitou spisovateľky Gabriely Futovej.

V Prešove 15. júna 2018

Daša Jeleňová