Kraj vyhlásil regionálnu súťaž v sociálnych službách

Nominácie do 31. augusta

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj vyhlásil 8. ročník regionálnej súťaže v sociálnych službách KRÍDLA TÚŽBY.

Cieľom je nájsť v sociálnych službách na území PSK poskytovateľa, zamestnanca a prijímateľa, ktorí svojou výnimočnosťou, kvalitou poskytovaných sociálnych služieb, mimoriadnymi úspechmi, inovatívnymi metódami práce či nezištnými činmi môžu byť príkladom dobrej praxe v sociálnych službách.

Návrh na ocenenie môže predložiť poskytovateľ sociálnych služieb, zriaďovateľ alebo aj ktorýkoľvek občan. Nominácie podpísané navrhovateľom s označením Krídla túžby je potrebné poslať do 31. augusta 2018 písomne na adresu Odbor sociálnych vecí a rodiny, Úrad PSK, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov alebo e-mailom na adresu sylvia.dugasova@vucpo.sk.

Členovia Komisie sociálnych vecí a rodiny pri Zastupiteľstve PSK vyberú v každej z troch kategórií jeden zo zaslaných návrhov. Ocenenia budú slávnostne odovzdané na podujatí Krídla túžby, ktorého súčasťou bude aj galaprogram Koncert bez bariér.

Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 25 zariadení sociálnych služieb s celkovou kapacitou 2 159 miest. Na zabezpečenie sociálnych služieb, vrátane neverejných poskytovateľov kraj vyčlenil na tento rok takmer 35 miliónov eur, z toho takmer 3,5 milióna eur na rekonštrukcie a modernizácie zariadení sociálnych služieb.

V Prešove dňa 18. júla 2018

Daša Jeleňová