Aké zľavy poskytujú kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK pre svojich návštevníkov?

Zľavy pre rodiny v kultúrnych organizáciách PSK

• Rodinné vstupné v múzeách a galériách: RODINA: dvaja rodičia s 1 - 4 deťmi do 15 rokov: deti za vstup neplatia (t .j. výška rodinného vstupného sa rovná výške dvoch dospelých vstupeniek, príp. nižšie – v Ľubovnianskom múzeu – hrad v Starej Ľubovni a v Tatranskej galérii v Poprade).
  • Rodinné členské v knižniciach na 1 rok: RODINA: členovia rodiny s totožným miestom trvalého bydliska.

Výhody pre darcov krvi

Zľavy sa vzťahujú na držiteľov zlatej a diamantovej Jánskeho plakety a držiteľov Kňazovického medaily.

• Knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK - poskytnú pre darcov krvi – pre všetkých držiteľov zlatej a diamantovej Jánskeho plakety a držiteľov Kňazovického medaily na Slovensku bezplatnú registráciu na 1 rok.
  • Múzeá a galérie v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK - poskytnú vstupné zdarma pre držiteľov zlatej a diamantovej Jánskeho plakety a Kňazovického medaily. Vstupné zdarma sa bude vzťahovať iba na vstup do expozícií múzeí a galérií PSK a nebudú v ňom zahnuté iné podujatia.
  • Divadlá, PUĽS a hvezdárne - poskytnú zľavnené vstupné do výšky 50%.
  • Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku - poskytne 50% zľavu pri ubytovaní v astronomickom stredisku Roztoky.

Každé zariadenie poskytuje návštevníkom individuálnu zľavu, preto je potrebné, aby si návštevníci overili výšku zľavy na webovej stránke konkrétnej inštitúcie, ktorú plánujú navštíviť.

Zoznam všetkých kultúrnych inštitúcií PSK nájdete na našom webe v sekcii Organizácie PSK.

Odbor kultúry

Sekretariát: 051 / 70 81 752

E-mail: kultura@psk.sk

Kultúrne organizácie PSK - riaditelia