Opäť prvé miesto v súťaži Zlatý erb pre PSK

Kraj so svojou webovou stránkou zvíťazil po štvrtýkrát za sebou!

Prešovský samosprávny kraj obhájil víťazstvo z predchádzajúcich troch rokov! V súťaži Zlatý erb 2012 získala internetová stránka Prešovského samosprávneho kraja www.po-kraj.sk po štvrtýkrát zlaté ocenenie v kategórii Najlepšia stránka samosprávneho kraja.

V troch hlavných kategóriách súťaže sa víťazmi okrem PSK stali aj mesto Bratislava a obec Klátova Nová Ves. V kategórii samosprávnych krajov boli ocenené aj ďalšie dva - Žilinský a Trenčiansky. Vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2012 sa uskutočnilo 25. októbra počas medzinárodného kongresu ITAPA 2012 v Bratislave.

„Prvé miesto je pre nás šokom! Štvrtýkrát v rade – je to obrovský úspech. Oceňujem vysokú profesionalitu našich pracovníkov. Aj keď som si myslel, že nič nové nemáme, predsa len sme doplnili náš web o nové jazykové mutácie stránky a tiež sme začali intenzívnejšie využívať sociálne siete,“ priblížil pocity predseda PSK Peter Chudík. Práve o väčšej potrebe viacerých jazykových mutácií webových stránok hovorili v Bratislave aj organizátori súťaže.

Prešovský samosprávny kraj získal v súťaži Zlatý erb 1. miesto za Najlepšiu stránku samosprávneho kraja v rokoch 2009, 2010 a 2011. Kraj v roku 2010 získal aj špeciálne ocenenie – Najlepšia bezbariérová stránka samospráv.

Ceny Zlatý erb sú udeľované v troch hlavných kategóriách - najlepšia stránka samosprávneho kraja, najlepšia stránka mesta, resp. mestskej časti a najlepšia stránka obcí. Okrem toho boli udelené špeciálne ceny. Ako najlepšia bezbariérová stránka samospráv bola vybratá Čadcanajlepšiu elektronickú službu samospráv ponúka mesto Prešov. Viac ocenení v Prešovskom kraji nebolo.

GrandPrix súťaže a nomináciu na cenu EuroCrest pre internetovú stránku najvyššie ocenenú u všetkých porotcov bez ohľadu na kategóriu, v tomto roku opäť získalo mesto Bratislava.

Súťaž ZlatyErb.sk od roku 2004 každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a občianske združenie eSlovensko. Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu samospráv využívať informačno-komunikačné technológie.

Prešov 26. októbra 2012

Veronika Fitzeková

Diplom udelený Prešovskému samosprávnemu kraju za 1. miesto v súťaži Zlatý erb - najelpšia stránka samospravneho kraja za rok 2012

Publikované: 26.10.2012 / Aktualizované: 26.10.2012 HoreTlačiť