ITF Slovakiatour - seminár

Prešovský kraj: „Odhaľujeme to najlepšie...“

Sprievodným podujatím tohtoročného medzinárodného veľtrhu ITF Slovakiatour bude odborný seminár Prešovského samosprávneho kraja ako partnera veľtrhu pod názvom „Odhaľujeme to najlepšie“, ktorý sa bude konať vo štvrtok, 19. Januára od 13:30 h v Expo Clube (prízemie, hlavný vchod, výstavisko INCHEBA).

Odborný seminár ponúka príležitosť získať informácie a novinky o najnovších produktoch a skúsenostiach z rozvoja cestovného ruchu v Prešovskom kraji, z regiónov Tatier, Spiša, Šariša a Horného Zemplína. Svoju stratégiu a produkty vo Vysokých Tatrách Vám predstaví najväčší poskytovateľ služieb v cestovnom ruchu na Slovensku – Tatry Mountain Resorts (TMR). Svoju aktuálnu ponuku a balíčky služieb predstaví medzinárodne uznaný ekologický poskytovateľ služieb v cestovnom ruchu - AquaCity Poprad. Prečo je rok 2012 prelomový pre rozvoj cykloturistiky v Prešovskom kraji i v rámci Slovenska Vám porozpráva zástupca Prešovskej bicyklovej skupiny KOSTITRAS.

O skúsenostiach ako rozvíjať spoluprácu verejného a súkromného sektora a o ďalších projektoch a stratégiách budú hovoriť zástupcovia Centra rozvoja turizmu PSK pre oblasť Vysokých Tatier a novovznikajúcej oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Aktuálnym témam ako správne zamerať destinačný manažment ale aj o nových pohľadoch na možnosti využitia hodnôt krajiny pre produkty cestovného ruchu sa s Vami podelia praktici z podnikateľskej i akademickej sféry.

Milovníkov prírody Tatranského národného parku získajú nové informácie o náučných chodníkoch Zadné Meďodoly a Pramenisko a krátku virtuálnu cestu ponukou a skúsenosťami z Prešovského kraja ukončí prezentácia novej liehovarníckej expozície na Spiši ponúkajúcej hodnoty a oživenie histórie regiónu zážitkovou formou.

Ďalšie podrobné informácie môžu účastníci seminára získať prostredníctvom krátkej diskusie počas alebo po skončení seminára, alebo aj osobnou návštevou a rozhovormi vo veľkej spoločnej expozícii Prešovského samosprávneho kraja v hale B1, stánok č. 315. Bližšie informácie Vám poskytneme na telefónnom čísle 0948 777 533.

Milan Hagovský
riaditeľ