Výnimočná žena

Podpredseda PSK prijme nominované ženy Prešovského kraja

V piatok 16. septembra o 13.00 hodine sa na Úrade Prešovského samosprávneho kraja (PSK) uskutoční slávnostné vyhodnotenie súťaže Výnimočné ženy Prešovského kraja.

Podpredseda PSK Ján Ragan prijme dvadsať nominovaných žien, ktoré sa svojou výnimočnosťou podieľajú na rozvoji miest a obcí v ktorých žijú, poskytujú služby pre znevýhodnené skupiny občanov, podieľajú sa na výskumoch v oblasti medicíny, odovzdávajú cenné rady a vedomosti niekoľkým generáciám študentom, angažujú sa v oblasti umenia, či bojujú s ťažkými životnými osudmi. Sú medzi nimi napríklad herečka Kveta Stražanová, lekárka Hana Zelenková, spisovateľka Nora Baráthová, pedagogičky Irena Medňanská, či Anna Tokárová. Jednu z nominovaných – víťazku krajského kola, spolu so zástupkyňami ostatných krajov prijme priamo na pôde parlamentu predseda Národnej rady SR Richard Sulík.

Prvý ročník súťaže Výnimočné ženy Prešovského kraja vyhlásili Prešovský samosprávny kraj, v spolupráci s Inštitútom rodovej rovnosti Krajské kontaktné miesto Prešov, pod záštitou podpredsedu vlády SR a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jozefa Mihála, pri príležitosti MDŽ.

Cieľom podujatia je poukázať na význam často neviditeľnej ženskej práce, upozorniť na (ešte vždy nie dostatočne ocenené) miesto žien v oblasti kultúrneho, vedeckého, politického a spoločenského života a oceniť prínos žien pre rozvoj prešovského regiónu.

Prešov 14. septembra 2011

Veronika Fitzeková