Športovec PSK 2011 - nominácie

Kto sa stane najúspešnejším športovcom v Prešovskom kraji?

Nominácie môžu podať športové kluby i široká verejnosť

Prešovský samosprávny kraj po deviatykrát pripravuje vyhlásenie najúspešnejších športovcov kraja za rok 2011. Nielen športové kluby, ale po prvýkrát aj široká verejnosť môže posielať návrhy na ocenenie tých najlepších jednotlivcov i športových kolektívov, ktorí v tomto roku reprezentovali náš kraj a dosiahli výnimočné úspechy.

Kraj podľa výsledkov určí desať najúspešnejších športovcov PSK - jednotlivcov v kategórii dospelých bez určenia poradia, tri najúspešnejšie športové kolektívy v kategórii dospelých a tri športové kolektívy v mládežníckej kategórii. Osobitne budú vyhodnotení najúspešnejší študenti stredných škôl a podľa dosiahnutých výsledkov môžu byť udelené aj ďalšie zvláštne ceny. Rozhodne o tom odborná porota.

„Už tradične začíname komunikovať so športovými klubmi v jednotlivých okresoch kraja. Aby sme však skutočne nezabudli na nikoho, nomináciu môže poslať ktorýkoľvek občan,“ priblížil Ladislav Dvorščák z Krajského športového centra v Prešove, ktoré je odborným garantom udeľovania ocenení. Návrhy možno poslať e-mailom na adresu kscpresov@gmail.com, alebo elektronickým formulárom na webovej stránke PSK – www.po-kraj.sk, prípadne poštou na adresu Krajské športové centrum, Ul. kpt. Nálepku 6, 080 01 Prešov. „Podstatné je, aby návrh obsahoval krátke zdôvodnenie a dosiahnuté výsledky podľa stanovených kritérií. U jednotlivcov to znamená účasť a umiestnenie na majstrovstvách sveta, Európy, majstrovstvách Slovenska, u kolektívov účasť a umiestnenie v najvyšších európskych, prípadne slovenských súťažiach. Zohľadňovať budeme však aj konkurencieschosť v jednotlivých športoch,“ konkretizoval L. Dvorščák. Všetky potrebné informácie sú uverejnené sa webovej stránke samosprávneho kraja.

Nominácie možno podávať do 1. decembra, potom sa už nimi bude zaoberať komisia. Zároveň v decembri prebehne aj internetové hlasovanie, v ktorom o „naj“ športovcovi rozhodne verejnosť. Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2011 sa uskutoční v prvej polovici januára v prešovskom Divadle Jonáša Záborského.

Najúspešnejším športovcom Prešovského samosprávneho kraja za posledné dva roky sa stal hádzanár Alexander Radčenko z Tatrana Prešov, rovnakú dvojicu víťazstiev má na konte aj lyžiar Martin Bajčičák (ŠKP Štrbské Pleso) z rokov 2005 a 2006. Medzi najúspešnejšie kolektívy tradične patria prešovskí hádzanári, humenskí volejbalisti, či prešovskí basketbalisti.

Prešov 9. novembra 2011

Veronika Fitzeková

• Online nominácie - nominácie športovcov a športových kolektívov prostredníctvom online formulára

Publikované: 09.11.2011 / Aktualizované: 12.01.2012 HoreTlačiť