Integrácia 2011

Integrácia spojila deti, spevákov, hercov i darcov

Televízny záznam z koncertu ponúkne STV 23. decembra o 17.00 hodine

Na benefičnom koncerte Integrácia 2011 v Prešove sa 19. decembra zúčastnilo vyše 6 000 detí z 30 slovenských miest.

Benefičný koncert je vyvrcholením činnosti občianskeho združenia Integrácia svieti pre všetky deti rovnako. Tretí ročník koncertu sa konal v Mestskej hale v Prešove. Bol oňho enormný záujem - chcelo ho vidieť asi 100 000 detí z celého Slovenska. V sále napokon svetielkami a tlieskačkami mávalo 6 000 šťastných detí.

Na pódiu v športovej hale vystúpili takmer dve desiatky osobností. V programe účinkovali Dara Rolins, Peter Nagy, Marián Čekovský, Laci Strike, Martin Harich, Monika Bagárová, Ben Christovao, Juraj Mokrý a ďalší. Hendikepovaní chlapci si spolu s Petrom Nagyom zaspievali pieseň Aj tak sme stále frajeri. S postihnutými dievčatami vystúpila Beáta Dubasová so svojím hitom Sme také aké sme. Všetkých aspoň prostredníctvom videopozdravu pozdravili Róbert a Patrícia Vittekovci, krstní rodičia projektu.

Špeciálne darčeky boli pripravené pre dvoch súrodencov so zdravotným postihnutím, ktorí študujú na špeciálnej škole a sú veľkými fanúšikmi hokeja. Osobne im ich priniesli hokejisti HC Lev Poprad.

Televízny záznam z koncertu odvysiela Slovenská televízia v piatok 23. decembra o 17.00 hodine.

Projekt Integrácia ponúka hendikepovaným deťom, ale aj tým zo sociálne slabších komunít, možnosť zapojiť sa do činností spolu so svojimi vrstovníkmi. Vďaka ochote a pocitu spolupatričnosti mnohých ľudí môžu podať pomocnú ruku deťom v ťažkých životných situáciách. "Hlavnou myšlienkou je spájať všetky deti bez rozdielu a búrať bariéry, ktoré bránia hendikepovaným či sociálne odkázaným začleniť sa do spoločnosti. V tomto roku rozdáme deťom, ktoré to najviac potrebujú, asi 4 000 eur," povedal Slavomír Krafčák, hlavný organizátor koncertu.

Prešov 20. decembra 2011

Veronika Fitzeková