Zlatá Jánského plaketa

11.01.2010

Ocenenie putovalo do Spišskej Starej Vsi

Pracovníčka Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Spišskej Starej Vsi, Bohdana Barčáková bola ocenená Zlatou Jánského plaketou za bezpríspevkové darcovstvo krvi.

V živote človeka je mnoho chvíľ, pohnútok a okolností, ktoré ho vedú k vážnym rozhodnutiam a následne i k činom. Jedným z takýchto rozhodnutí je darovanie najvzácnejšej tekutiny – ľudskej krvi. Za každým darovaním krvi sa skrýva ochota pomôcť iným ľuďom, ktorí túto pomoc nevyhnutne potrebujú, čo v konečnom dôsledku môže znamenať záchranu ľudského života. Keď sa však takéto rozhodnutie stane krédom a človek ochotne daruje svoju krv opakovane s vedomím, že sa obetuje pre druhého, je to v terajšej dobe vzácnosť a skutočne obdivuhodné.

Takýmto človekom je pani Bohdana Barčáková, pracovníčka Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Spišskej Starej Vsi. Pani Bohdana Barčáková darovala nezištne svoju krv už 30 krát. Dňa 9. decembra 2009 bola ocenená Zlatou Jánského plaketou, udelenou Slovenským červeným krížom za bezpríspevkové darcovstvo krvi. Pohnútkou k týmto šľachetným činom možno bolo to, že jej blízky potreboval nevyhnutne krv, ktorá dopomohla k jeho liečeniu. Rozhodla sa pravidelne darovať krv a tak vysoko humánnym spôsobom pomáhať iným ľuďom.

V mene pracovníkov a prijímateľov sociálnych služieb v ZS a DSS v Spišskej Starej Vsi pani Bohdane Barčákovej k jej morálnemu oceneniu srdečne gratulujeme a zároveň jej vyslovujeme veľké uznanie a obdiv.

Ing. Jozef Krivoňák
riaditeľ ZS a DSS