Zaviedli sme euro

09.10.2008

Slovenská republika za predpokladu splnenia maastrichtských kritérií prejde na spoločnú európsku menu 1. januára 2009

Slovenská republika za predpokladu splnenia maastrichtských kritérií prejde na spoločnú európsku menu 1. januára 2009.

Národný plán zavedenia EURA predstavuje dokument, v ktorom je obsiahnutá postupnosť jednotlivých krokov potrebných pre bezproblémové a úspešné  zavedenie a používanie EURA v celom hospodárstve SR.

Národným koordinátorom zavedenia EURA v SR je Ministerstvo financií SR  spolu s Národnou bankou Slovenska, na plnení niektorých úloh sa podieľa i Štatistický úrad SR, ktorý monitoruje názory občanov SR na pripravované zavedenie EURA na Slovensku.

Prezentácia Euro informácie Dexia banka Slovensko a. s. je zverejnená na web stránke PSK so súhlasom Dexia banka Slovensko a. s.

Užitočné informácie

www.euromena.sk/