Začína sa najväčší projekt

16.12.2009

Tri milióny eur na opravu ciest na Pieninách

V piatok 18. decembra začína Prešovský samosprávny kraj realizovať projekt Modernizácia cestného prepojenia Osturňa – štátna hranica – Niedzica. „Ide doteraz o finančne najnáročnejší úspešný projekt PSK v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013. Na modernizáciu cestnej siete sme získali tri milióny eur,“ uviedol predseda PSK Peter Chudík.

Projekt sa v piatok o 10-tej hodine začína otváracou konferenciou v Spišskej Starej Vsi, kde budú odprezentované jednotlivé časti projektu. Celková výška nenávratného finančného príspevku dosahuje takmer sedem miliónov eur - časť preinvestuje partner na poľskej strane, 3 milióny eur budú smerovať do dopravnej infraštruktúry na severe Prešovského kraja. „V rámci projektu zrekonštruujeme v tejto lokalite asi 13,8 km ciest. Opravy sú rozdelené do šiestich oddelených úsekov. S opravou komunikácií začneme postupne od hraničného priechodu, cez Spišskú Starú Ves, Spišské Hanušovce a Matiašovce až po Osturňu,“ upresnil riaditeľ Správy a údržby ciest PSK, Vladimír Kozák. Ako dodal, „okrem toho zrekonštruujeme tri mosty – dva priamo v Osturni a jeden v Lysej nad Dunajcom. V projekte je tiež zahrnuté odvodnenie cesty a chodníka, vrátane lávky pre peších.“

Otváracia konferencia k projektu Modernizácia cestsného prepojenia Osturňa – štátna hranica – Niedzica sa začne v piatok 18. decembra o 10.00 hodine v kongresovej hale reštaurácie Nova v Spišskej Starej Vsi.

Prešov 16. decembra 2009

Veronika Fitzeková