Mikuláš v DSS vo Svidníku

22.12.2009

Svätý Mikuláš medzi starkými vo Svidníku

Presne 4. decembra v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb vo Svidníku očakávali klienti svätého Mikuláša, ktorý rád obdarúva nielen malých, ale aj veľkých. Naši starkí sa potešili aj sladkostiam, ale aj milému slovu od Mikuláša, ktorý im doniesol sladkosti a radosť do sŕdc.

Vedúci sociálneho opatrovateľského úseku pán Vaňko privítal všetkých klientov a Mikuláša a tým zahájil predvečer sviatku Mikuláša. Mikuláš navštívil všetkých klientov, aj imobilných na svojich lôžkach a rozdal sladkú nádielku.

Spevácky zbor zariadenia sprevádzal Mikuláša spevom svätých pesničiek po chodbách, izbách a v jedálni pripravili program, aby si spolu spríjemnili večer a tak prežili sviatok sv. Mikuláša ako jedná veľká rodina.

Pekným veršíkom privítala Mikuláša pani Cuperová, krátkou históriou oboznámila klientov sociálno kultúrna pracovníčka Monika Špakovápani Petarčiková prečítala známu legendu o troch dievčatách, ktoré boli chudobné a Mikuláš im dal veno.

Naším klientom zariadenia sa návšteva Mikuláša veľmi páčila, preto chceme sv. Mikulášovi poďakovať a popriať veľa zdravia , aby k nám prišiel aj na budúci rok.

Bc. Monika Špaková
sociálno kultúrna pracovníčka