Najväčšia slovenská IT konferencia #ITAPA

Ďalší úspech SPŠ elektrotechnickej v Prešove

Školstvo

V dňoch 30. 11 a 1. 12 sme sa zúčastnili na najväčšej slovenskej IT konferencii #ITAPA, kde v stredu prebiehal slávnostný večer Digitálnej koalície pri príležitosti piateho výročia činnosti organizácie, ktorej sme členom. V rámci programu prebiehalo hodnotenie päťročného snaženia budovania IT zručností, vyhodnotenie realizovaných aktivít a projektov a prijatie nových členov z radov firiem, združení a škôl. Pozvanie na túto konferenciu prijali najvýznamnejší stakeholderi v oblasti IT na Slovensku vrátane predstaviteľov vlády - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

V rámci tejto slávnosti boli ocenení najaktívnejší členovia cenou Digitálna jednotka, ktorí v uplynulom krízovom období významným spôsobom prispeli k zlepšeniu digitálnych zručností, zefektívneniu vzdelávania v IKT a k technologickému pokroku našej krajiny. Ocenenou bola aj naša škola. Riaditeľka školy Ing. Iveta Marcinčinová si prevzala ocenenie Digitálna jednotka od vicepremiérky a ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej a predsedu Digitálnej koalície Mária Lelovského za aktívny prístup a vynikajúce plnenie záväzkov do roku 2022.

Počas týchto dvoch dní sme absolvovali množstvo zaujímavých rozhovorov, získali veľmi cenné kontakty, nápady, ktoré sa budeme snažiť aplikovať pri rozvoji a modernizácii študijných odborov a samotnej školy.

Digitálnej koalícii ďakujeme za ocenenie a prajeme jej k výročiu veľa aktívnych členov, kreatívne nápady na inovácie a mnoho úspešných projektov. Veríme, že spoločne prispejeme k výchove a vzdelaniu mnohých IT talentov na Slovensku.

Ing. Martin Broda, PhD.
zástupca riaditeľky pre odborné predmety

Publikované: 07.12.2022 / Aktualizované: 07.12.2022 HoreTlačiť