Mobilitná stáž v rámci ERASMUS+

Mobilitná stáž SPŠ v Snine

Školstvo

Netradične v poslednom mesiaci školského roka žiaci Strednej priemyselnej školy v Snine vycestovali na odbornú mobilitnú stáž v rámci ERASMUS+.

Začalo sa ďalšie programovacie obdobie, do ktorého naša škola vstúpila s pridelením AKREDITÁCIE NA ERASMUS na obdobie od 1. marca 2021 do 31. decembra 2027 a s CERTIFIKÁTOM ZNAČKY EXCELENTNOSTI  platným do 29. februára 2024.

Celé nové implementačné obdobie sa začalo počas prípravnej fázy, kedy sme sa naplno začali pripravovať na nové podmienky realizácie projektových aktivít. Projektový tím dôsledne zabezpečil výber účastníkov projektu, komunikáciu s prijímajúcim partnerom, pripravil podklady k verejnému obstarávaniu na dopravu, zabezpečil poistenie, ubytovanie, písomnosti a oboznámenie žiakov a zamestnancov školy s cieľmi projektu.

Inovatívnym prvkom v projekte bola rozšírená pedagogická, jazyková a kulturálna príprava o online jazykovú prípravu, ktorá bola pre všetkých účastníkov projektu povinná. Licencie na vzdelávanie sme získali z projektu.

Po tejto fáze nasledovali administratívne procedúry, a potom už boli žiaci pripravení na mobilitnú stáž, ktorá sa realizuje v termíne od 5. júna do 18. júna 2022.

Absolvuje ju 13 žiakov zo študijných odborov technika a prevádzka dopravy, strojárstvo a elektrotechnika v mesta Písek (Česká republika) a 2 sprevádzajúce osoby.

Hlavným cieľom projektu je prepojenie teoretického štúdia žiakov v škole s praktickou činnosťou vo firmách a pridanou hodnotou stáží je rozvíjanie IKT technológií a jazykových odborných kompetencií. Stáže sú súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu a nadväzujú na teoretické odborné predmety. Náklady na mobilitnú stáž sú hradené z prostriedkov Európskej únie.

Ing. Michal Roman
manažér projektu