Európa v mojom regióne

Ocenenie našich škôl a študentov na súťaži "Európa v mojom regióne"

Školstvo

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky (MIRRI SR) organizuje umeleckú súťaž ,,Mládež EÚ 2022″ pre všetky stredné školy na území Slovenskej republiky.

Témou súťaže je vytvorenie umeleckého diela, ktoré musí znázorňovať zrealizovaný projekt spolufinancovaný z fondov EÚ alebo novú myšlienku na nový projekt, ktorý by si priali mať.

Cieľom súťaže ,,Mládež EÚ“ je zvýšenie povedomia mladých ľudí už od ich školského veku o projektoch realizovaných z fondov EÚ na území Slovenskej republiky, a o tom aké je dôležité, že sme súčasťou Európskej únie a propagácia talentu študentov stredných škôl na území Slovenskej republiky.

Vyhodnotenie umeleckej súťaže „Mládež EÚ 2022 “sa uskutočnilo 10.11.2022 o 15:00 hod. v Pistoryho paláci. Po slávnostnom vyhodnotení sa pre verejnosť otvorila vernisáž diel mladých umelcov, ktorá trvala do 15.11.2022.

Súťažilo sa v 3 súťažiacich kategóriách, s podtémou „ Európa v mojom regióne“

1. Fotografia
  2. Maľba
  3. Objekt

Študenti boli rozdelení do 2 súťažiacich skupín podľa typu strednej školy:

1. stredné odborné školy s umeleckým zameraním
  2. všetky stredné školy nespadajúce do 1.skupiny stredných škôl

Naši žiaci obsadili výherné 1. a 4. miesto a ocenená bola aj škola SŠ v Prešove

Kategória - Objekt:

• Michal Velčko – 3D model školy – Spojená škola, Ľ. Podjavorinskej, Prešov
  • Zuzana Balogová – Ukrajina mojimi očami – Spojená škola Sečovce
  • Adriana Elizabeth Benkovičová – Model materskej škôlky v Plaveckom Štvrtku – Gymnázium Malacky
  • Richard Škripko – Ihrisko s tribúnou 3D model–Spojená škola, Ľ. Podjavorinskej, Prešov

Okrem súťažiacich boli vyhodnotené aj najaktívnejšie školy. Výherné ceny pre študentov sú darčekové poukážky:

• rodinný vstup do Aquaparku,
  • nákup elektroniky v hodnote 50 eur,
  • vstupenka do kina.

Výherné ceny pre 3 školy sú darčekové poukážky:

• nákup ľubovoľnej elektroniky v hodnote 1000 eur, pričom elektronika bude využívaná na vyučovacie procesy školy.

Takisto boli ocenení aj žiaci zo ŠUP v Prešove

V zastúpení boli prebraté všetky získané ocenenia a v škole odovzdané žiakom, ktorí sa nemohli zúčastniť slávnostného ceremoniálu. Ocenení žiaci sú Lea Kocúrová - II. A PRO, Šimon Kuba - II.A PRO, Lilia Kyshko - I.A PRO. Títo žiaci sa umiestnili na prvých troch miestach v kategórii maľba v prvej súťažnej skupine - žiaci umeleckých škôl. Prvé miesto v kategórii fotografia v prvej súťažnej skupine získal Matúš Vyšňovský - III. A RET. Cenu získala aj naša škola, za čo chceme poďakovať našim pedagógom, pod ktorých vedením sa žiaci zapojili v hojnom počte.

Výherné školy:

• Škola umeleckého priemyslu Prešov,
  • Gymnázium Malacky,
  • Spojená škola Ľ. Podjavorinskej, Prešov

Pri návšteve Bratislavy sme si zároveň prezreli najznámejšie dominanty hlavného mesta.

Mgr. Vaníková Slávka, Ing. Čelovský Ján,
Spojená škola, Ľ. Podjavorinskej 22, Prešov

Viac na: https://www.eurofondy.gov.sk/vyhodnotenie-umeleckej-sutaze-mladez-eu-2022/index.html

Publikované: 30.11.2022 / Aktualizované: 30.11.2022 HoreTlačiť