DNI VIDIEKA V NR SR

„Atraktívnejší vidiek“ v podaní Spojenej školy zo Starej Ľubovne

Školstvo

Dňa 18. 10. 2022 sa konal 18. ročník Dňa vidieka v Národnej rade Slovenskej republiky s názvom „Atraktívnejší vidiek“, ktorý organizuje Vidiecky parlament pod záštitou predsedu NR SR Borisa Kollára v spolupráci s predsedom Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie pánom Jaroslavom Karahutom.

Deň vidieka začal stretnutím organizátorov a hostí s poslancami vo výstavných priestoroch NR SR na Západnej terase Bratislavského hradu, kde sa odprezentovala i naša Spojená škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa. Pod vedením riaditeľa školy Mgr. Jána Bondru predstavili zástupcovia školy spolu so žiakmi jednotlivé odbory školy, ich prepojenie teórie s praxou i v súčasnosti veľmi zaujímavé a pre žiakov žiaduce duálne vzdelávanie. Veľkou atrakciou boli pre hostí a poslancov NR SR výrobky žiakov školy, tradičné výrobky z dreva, paličkované obrázky, tkané koberce, látkové hračky a tašky, patchworkové vankúše a podložky pod hrnce. Všetkých návštevníkov očarila príjemná vôňa regionálnych dobrôt. Nikto neodolal našim kapustníkom, „gruľovníkom“, jablkovým koláčom, tlačeným koláčom, pečenému čaju, bazovému, mätovému a aróniovému sirupu. Produkty našich žiakov výborne doplnili rôzne syry a ovčia bryndza z TIS- Farmy Toporec.

„Atraktívnejší vidiek“ ukázal všetkým návštevníkom, že má čo ponúknuť v dnešnom uponáhľanom svete a mestskému človeku neustále pripomína tradície a zvyky našich predkov.

I my sme ukázali, že máme byť na čo hrdí.

Publikované: 24.10.2022 / Aktualizované: 26.10.2022 HoreTlačiť