Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

Týždeň robotiky na SPŠE 2022

Týždeň robotiky na SPŠE v Prešove je za nami

Školstvo

Posledný aprílový týždeň roku 2022 sa naša škola prezentovala ako hostiteľ robotických súťaží. Hneď v pondelok sa konal regionálny turnaj najrozšírenejšej robotickej súťaže na svete – FLL (First Lego League).

Aj tento ročník bol poznačený pandémiou. Mnoho škôl neriskovalo zaplatenie registračného poplatku v neistote, či súťaž vôbec uskutoční. Preto účasť piatich tímov z Prešovského regiónu potešila. Témou tohto ročníka súťaže bolo „Dopravné spojenie“ (Cargo connect) a všetky žiacke súťažné projekty porotu rozhodne zaujali. Tím Speshari z našej školy potešil najmä druhým miestom v najsledovanejšej disciplíne Robot game, v ktorej dosiahol solídne maximum 290 bodov. Reprezentovali nás Marek Štofánik, Samuel Moroz a Filip Bodor z II.SA a Michal Dutka, Peter Glod a Damián Sabadšág z I.SC.

Ing. Peter Vargovčík

Publikované: 09.05.2022 / Aktualizované: 09.05.2022 HoreTlačiť