Súťaž Strojár - Inovátor 2021

Súťaž Strojár - Inovátor na SPŠ v Snine

Školstvo

Súťaž Strojár - Inovátor  každoročne vyhlasuje Strojnícka fakulta TU v Košiciach. Do tejto súťaže sa môžu zapojiť študenti všetkých stredných škôl a gymnázií a majú možnosť realizovať a prezentovať svoje tvorivé nápady.

Do 8. ročníka strojárskej súťaže sa rozhodli prihlásiť svoje projekty aj žiaci 4. ročníka SPŠ v Snine študijného odboru strojárstvo - Marek Čornanič, Miroslav Gaľo a Július Kočerha. Dňa 8. apríla 2021 sa uskutočnila online prezentácia prihlásených prác. Odborná komisia hodnotila 13 prihlásených inovatívnych projektov, z ktorých tri boli z našej školy.

Záverečný verdikt komisie nás veľmi potešil, lebo na 2. mieste sa so svojou prácou Univerzálne terénne vozidlo UTV umiestnil náš žiak Marek Čornanič. Marek zároveň získal aj Cenu verejnosti - Internetové hlasovanie na Facebooku. Ocenený žiak Marek Čornanič získal vecnú cenu -telefón za víťazstvo v internetovom hlasovaní a za 2.miesto zaujímavú finančnú odmenu pre seba aj pre školu.

Ďalší naši dvaja priemyslováci dôstojne reprezentovali našu školu tvorivými prácami. Miroslav Gaľo skonštruoval a vyrobil - MotoFúrik a Július Kočerha - Horizontálnu štiepačku dreva.

Všetci finalisti súťaže, bez ohľadu na umiestnenie, navyše dostali významný bonus od organizátora súťaže, a tým je automatické prijatie na štúdium do 1. ročníka Strojníckej fakulty TUKE bez prijímacieho konania a bez poplatku za prijímacie konanie.

Všetkým zúčastneným žiakom našej školy, reprezentantom študijného odboru strojárstvo, ďakujeme za vynikajúci úspech. Je to opäť dôkaz silného postavenia výučby strojárstva v regióne a jeho neoddeliteľnej súčasti vo vzdelávaní mladej generácie, ktorá má zmysel pre kreativity a podnetné nápady.

Ing. Jozef Kováč
SPŠ Snina