Robocup 2022

Robotická súťaž Robocup na SPŠE v Prešove

Školstvo

V utorok 26. apríla 2022 sa cesty účastníkov súťaže Robocup zbiehali na Plzenskú ulicu do Prešova. Naša elektrotechnická priemyslovka hostila celoslovenské kolo tejto prestížnej medzinárodnej robotickej súťaže. Na východ Slovenska súťaž zavítala po dlhých 8 rokoch a mesto Prešov bolo jej cieľom po prvýkrát. Logisticky náročné podujatie počas troch dní zamestnávalo viac ako 100 súťažiacich, trénerov, rozhodcov, divákov a hostí.

V 10 disciplínach bolo prihlásených 31 tímov a v hre 6 miesteniek na celosvetové finále.

Hneď v utorok popoludní sa rozbehli súťaže v kategóriách Konštrukcia a Robotická ruka, v stredu sa pridali súťaže v kategóriách Autonómny dron, Záchranár, Futbal a Pódiové vystúpenia. Pre toto podujatie bol výnimočný galavečer s tradičným vyhlásením výsledkov a odmenami pre víťazov.

V silnej konkurencii sa nestratili ani žiaci SPŠE Prešov, ktorí získali:

1. miesto v kategórii Robotická ruka: Filip Ondrej a Damián Haladej z III.C,

1. miesto v kategórii Soccer simulation: Filip Bodor a Marek Štofánik z II.SA,

1. miesto v kategórii Rescue Line: Filip Ondrej, Patrik Sašina, Adam Strelec a Damián Haladej z III.C,

2. miesto v kategórii Rescue Maze Filip Ondrej, Patrik Sašina, Adam Strelec a Damián Haladej z III.C,

3.miesto v kategórii Rescue Maze Samuel Kovaľ, Adam Banas a Ján Kosť z I.C,

2. miesto v kategórii Rescue Simulation Filip Bodor, Marek Štofánik z II.SA a Patrik Sašina, Adam Strelec z III.C.

Naši žiaci si úspešnými výsledkami zabezpečili postup na európske finále do portugalského Guimaraesu aj svetové finále do thajského Bangkoku.

Veľké poďakovanie patrí vedeniu, zamestnancom školy a žiakom, ktorí sa podieľali na organizácii podujatia a prispeli k spokojnosti všetkých účastníkov podujatia.

Ing. Peter Vargovčík

Publikované: 09.05.2022 / Aktualizované: 09.05.2022 HoreTlačiť