Online konferencia READYCON

Žiaci SPŠ v Snine na online konferencii READYCON

Školstvo

Dňa 27. októbra 2021 sa uskutočnila najväčšia online konferencia READYCON, ktorú organizovala SAIDE - Slovenská asociácia pre rozvoj inovácií vo vzdelávaní, prinášajúca najnovšie poznatky o meniacom sa trhu práce priamo do tried stredných škôl po celom Slovensku  a Stredná priemyselná škola v Snine sa jej aktívne zúčastnila.

Cieľom konferencie READYCON bolo poskytnúť študentom prehľad o aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti, aby vedeli podnikať kroky, ktoré im pomôžu nájsť si uplatnenie v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

Víziou organizátorov je každoročne pomôcť tisíckam študentov pripraviť sa na budúci svet práce a podporiť tak ich plynulý prechod od školskej lavice k zmysluplnej pracovnej pozícii.

Druhá časť konferencie sa v šiestich paralelne prebiehajúcich panelových diskusiách zameriavala na budúcnosť práce v oblastiach:

• elektrotechniky,
  • informačných technológií,
  • strojárstva,
  • stavebníctva,
  • zdravotníctva,
  • obchodu.

Žiaci 4. ročníka SPŠ v Snine využili túto možnosť a aktívne, pomocou sociálnych sietí a online prenosu, sa zúčastnili tejto konferencie. V jednotlivých zameraniach sa im prihovárali, vysvetľovali a odpovedali na zvedavé otázky zástupcovia viac ako 60 organizácií zo Slovenska aj zo zahraničia. Naši žiaci mali možnosť spoznať príbehy úspešných ľudí, ktorým sa podarilo v zamestnaní naplniť svoje vízie a ciele a dostali návod, ako tento výsledok dosiahnuť.

Druhá časť konferencie bola zameraná na odborné workshopy prebiehajúce paralelne v šiestich už vyššie spomínaných oblastiach.

Po ukončení konferencie medzi žiakmi ešte dlho rezonovali jednotlivé príbehy úspešných ľudí  a zaujímavé novinky z progresívnych odvetví, na ktoré je zameraná aj naša škola vo svojom vzdelávaní.

Naši žiaci strávili príjemné dopoludnie spolu s viac ako 7500 študentami z celého Slovenska vo virtuálnom svete READYCON.

Ing. Mária  Ortutayová
výchovná poradkyňa SPŠ Snina