Celoštátne kolo stredoškolskej súťaže GARDEN SEMMELROCK 2021

Prvé miesto pre SPŠ stavebnú v Prešove v celoštátnom kole stredoškolskej súťaže GARDEN SEMMELROCK

Školstvo

3. ročník súťaže bol pre našu školu opäť úspešný vďaka dvom študentom IV.B triedy, ktorí sa do súťaže zapojili aj počas dištančného vzdelávania.

Svojou odbornosťou a kreativitou sa Marek Bajcura a Samuel Orenič prebojovali do celoštátneho kola. Vypracovali súťažné projekty podľa zadania vyhlasovateľa súťaže, ktorým je firma Semmelrock Stein+Design, s.r.o.

Marek Bajcura – vyhral 1. miesto v celoštátnom kole.

Súťažný projekt vypracoval podľa zadania č. 1:

• Zadanie č. 1: Námestie – vodozádržné opatrenia na dažďovú vodu

Vypracovať návrh spevnených plôch – aspoň 50 % s riešením EKO dlažbami, povinne zakomponovať aspoň tri nasledovné prvky: fontána, kvetináče, žľab, priekopa, kôš, vyvýšené záhony, lavičky, stena s vodopádom.

Marekovi blahoželáme k už druhému víťazstvu v tejto celoštátnej súťaži!

Samuel Orenič – vypracoval súťažný projekt podľa zadania č. 3:

• Zadanie č. 3: Bytový dom (štvorbytovka)

Vypracovať návrh spevnených plôch riešenia priestoru pred bytovkou s povinnými prvkami: parkovanie pre 4 osobné autá, vjazd do dvora pre ostatné autá, chodník, odpadové hospodárstvo, elektrická skriňa, plynomer, poštová schránka.

Aj Samuelovi patrí naše uznanie, pretože vypracoval kvalitný projekt, ktorým sa prebojoval do celoštátneho kola.

Máme radosť z úspechov našich študentov, ktorí rozvíjajú svoje odborné vedomosti ako aj zručnosti v grafických programoch. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a kraja v rámci celého Slovenska.

Fotogaléria:

Publikované: 08.04.2021 / Aktualizované: 08.04.2021 HoreTlačiť