Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Celoslovenské kolo súťaže Robocup 2021

Ďalší z úspechov žiakov SPŠE v Prešove

Školstvo

V týždni od tretieho do siedmeho mája 2021 sa uskutočnilo on-line formou celoslovenské kolo medzinárodnej robotickej súťaže Robocup 2021. Stredná priemyselná škola elektrotechnická patrila k tým najpočetnejšie zastúpeným.

Zo siedmich kategórií, v ktorých bolo možné súťažiť, projekty našich žiakov súťažili v štyroch.

Najväčší úspech dosiahli študenti Matej Kandráč (IV.SB), Filip Ondrej (II.C) a Samuel Vargovčík (I.SA) v kategórii Rescue Simulation, kde ako tím !focus (čítaj No Focus) získali 1. miesto a postup na celosvetovú súťaž. Tá sa uskutoční taktiež on-line formou 21. - 28. 6. 2021.

Čakateľmi na postupové miestenky sú aj členovia tímu Dream team SPŠE v zložení Slavka Triščíková (IV.SA), Patrik Sašina, Michael Kolesár, Adam Strelec (všetci II.C), ktorí v kategórii On Stage skončili na 2. mieste.

Výborný úspech dosiahla aj dvojica Filip Ondrej a Martin Baluďanský v kategórii Robotická ruka, ktorí taktiež zvíťazili. Z tejto kategórie sa však na medzinárodnú súťaž nepostupuje.

Pekné 3. miesto získali Matej Kandráč s Filipom Ondrejom v kategórii Stopár.

Prinášame vám krátke postrehy našich žiakov, ktorí sa súťaže Robocup zúčastnili:

„Mne sa súťaž veľmi páčila. Bol to môj prvý rok na tejto súťaži. Určite chcem ísť aj na ďalší rok, pretože sa tam dá veľa naučiť. Hoci má každý tím rovnaké zadanie, každý vymyslí iný inovatívny spôsob, a tak nie je núdza o skvelé nápady a inšpiráciu do ďalších rokov a ďalších projektov.“

Adam Strelec, II.C

„Ja som sa súťaže Robocup zúčastnil po prvýkrát a dúfam, že nie naposledy. Počas prípravy na naše vystúpenie v kategórii ON STAGE sme zažili veľa technických problémov, ale vďaka našej tímovej spolupráci sa nám vždy podarilo všetky tieto ťažkosti prekonať. Jedinou nevýhodou bolo, že sa súťaž musela konať z dôvodu pandémie on-line. Bola to veľká zábava pracovať v tíme s tak úžasnými ľuďmi.“

Patrik Sašina, II.C

,,Bol som veľmi rád, keď sa povedalo, že sa tohto roku nezruší sútaž, ale že sa to usporiada aspoň prostredníctvom on-line platformy. Sútaže Robocup sa zúčastňujem už piaty rok. Táto súťaž bola pre mňa vždy nesmierne veľkou motiváciou a posúvala ma vpred. Keď sa povedalo, že súťaž bude prebiehať on-line, trochu ma to mrzelo, že nás to oberie o neuveriteľné zážitky počas tejto 4-dni trvajúcej súťaže. No práve naopak. Počas celodenných videohovorov sa rozprávali historky od výmyslu sveta z účastí na medzinárodných kolách tejto súťaže. Vo funkčnosti robotov sa ani tento rok nič nezmenilo, problémy sa kopili a kopili. Aj napriek veľkému časovému nátlaku sme si užili aj tento ročník súťaže Robocup, ktorý sme úspešne zvládli a virtuálne postúpili na medzinárodné kolo do Francúzska."

Filip Ondrej, II.C

Úspešným žiakom srdečne gratulujeme.

***

Ing. Peter Vargovčík
koordinátor súťaže Robocup na SPŠE Prešov

Fotogaléria

Publikované: 25.05.2021 / Aktualizované: 25.05.2021 HoreTlačiť