Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

BIENÁLE 2022

ÚSPECH ŽIAKOV SOŠ služieb, Košická 20, Prešov na BIENÁLE 2022

Školstvo

Cieľom umenia je robiť človeka šťastným, o čom svedčí aj výstava neprofesionálnej tvorby – Bienále 2022, ktorá sa teší veľkej obľube po včerajšej vernisáži v Mestskej galérii Caraffka. Práve neprofesionálnym autorom dala táto galéria priestor vo výberovej prehliadke, kde je snaha o prepojenie všetkých žánrov výtvarného umenia.

Bienále maľby, kresby, grafiky, video artu a počítačovej grafiky predstavuje diela, pri ktorých pocítite emócie a nálady, ktoré do svojich diel vložili vystavujúci autori. Na tomto bienále vystavujú aj naši žiaci umeleckých odborov, ktorí postúpili do užšieho výberu.

Zo 47 autorov z celého Slovenka bolo vybraných 37 neprofesionálnych autorov. Medzi nimi žiaci štvrtého ročníka odboru propagačná grafika Tímea Bosáková, Mia Cichá a Matúš Jurčenko, ktorí svojou tvorbou dokázali zaujať porotcov.

Tímea Bosáková získala za svoju prácu Čestné uznanie ako jedna z deviatich vybraných autorov.

Naši mladí neprofesionálni umelci pracovali pod vedením pani učiteľky Zuzany Harničárovej a Zuzany Chromej. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu inšpiratívnu tvorbu, lebo ako povedal Salvador Dalí: „Skutočný umelec nie je ten, kto je inšpirovaný, ale ten, kto inšpiruje ostatných.“

Mgr. Lenka Halická
Stredná odborná škola služieb