2. ročník súťaže SKSI „O najlepší projekt“

Úspech žiakov zo SPŠ stavebnej v Prešove

Školstvo

Po minuloročnom pilotnom 1. ročníku pokračovala školská súťaž O najlepší projekt oficiálnym 2. ročníkom súťaže. Vyhlasovateľmi súťaže sú: SKSI – Slovenská komora stavebných inžinierov a SPŠ stavebná Prešov.

Súťaž sa konala 13. mája 2021 v multimediálnej miestnosti našej školy. Žiaci 4. ročníka študijného odboru 3650 M staviteľstvo obhajovali svoje projekty pred odbornou  hodnotiacou komisiou v zložení:

Predseda komisie: prof. Ing. Vincent Kvočák, PhD., Stavebná fakulta TU Košice

Členovia komisie:

• Ing. Jozef Antol, podpredseda autorizačnej komisie SKSI
  • Ing. Viliam Hrubovčák, člen predstavenstva SKSI a predseda Sekcie Statika stavieb, RZ Košice (RZ – regionálne združenie)
  • Mgr. Stanislav Kolpak, riaditeľ školy, SPŠ stavebná Prešov

OCENENÉ PROJEKTY

- tri najlepšie projekty (bez určenia poradia) boli odmenené finančnou odmenou 100 € za projekt a vecnými cenami PSK :

• Rezidencia MAUI – autor Orenič Samuel, IV.B
  • Vila TRAUM – autor Bajcura Marek, IV.B
  • BRICK STREET – autorky Katarína Andreánska a Eva Hudáková, IV.B

Naši štvrtáci vypracovali aj počas dištančného vyučovania zaujímavé originálne projekty rodinných domov v CAD programe Allplan 2020, pričom navrhovali vlastné dispozičné a konštrukčné riešenia.

Technický návrh doplnili vizualizáciami, ktoré kreatívne spracovali v grafickom programe Lumion.

Blahoželáme našim absolventom k úspešnému ukončeniu štúdia a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy pred zástupcami SKSI a Stavebnej fakulty v Košiciach.

Spolupráca SKSI a SPŠ stavebnej bude pokračovať v školskom roku 2021/2022  3. ročníkom súťaže O najlepší ročníkový projekt.

Je to výzva pre budúcich tretiakov a štvrtákov, aby sa zdokonaľovali v projektovaní v programe Allplan, rozvíjali svoje technické vedomosti a zručnosti a zapojili sa do tejto súťaže so svojimi ročníkovými projektmi v budúcom školskom roku. Poďakovanie patrí aj Prešovskému samosprávnemu kraju za vecné ceny venované do súťaže.

Publikované: 20.05.2021 / Aktualizované: 20.05.2021 HoreTlačiť