Veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave

Veľtrh cestovného ruchu v Bratislave patril ľubovnianskej škole

Školstvo

Na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave si Stredná odborná škola Jarmočná 108 prevzala dve významné ocenenia a hotelierky bodovali v prestížnej baristickej  súťaži.

Z rúk predsedu PSK Mgr. Milana Majerského a predsedu  Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska Michala Sýkoru prebral riaditeľ školy PaedDr. Vladimír Buvalič ocenenie Osobnosť cestovného ruchu v oblasti vzdelávania. Odborná porota ocenila, že pod jeho vedením sa škola prispôsobila podmienkam na trhu práce, úspešne sa rozvíja v oblasti cestovného ruchu, hotelierstva a gastronómie a realizáciou viacerých projektov sa v nej vytvorili výborné podmienky na kvalitné vzdelávanie a praktickú prípravu odborníkov v oblasti cestovného ruchu.

Ocenenie NAJ produkt CR 2019 za víťazstvo v online hlasovaní si na veľtrhu  prevzali študentky študijného odboru hotelová akadémia K. Bittnerová, A. Palubová a J. Filičková za projekt Pokušenie Spiša Nestville Park Hniezdne. Ich videovizitka vo forme reklamného spotu, plagát s fotografiami a powerpointovej prezentácie s hovoreným slovom odhaľuje čaro nášho regiónu a atraktívnej destinácie, v ktorej v roku 2012 vyrástla zaujímavá expozícia liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel.

Príjemnú atmosféru a pocit z dobre vykonanej práce v Bratislave vyšperkovali hotelierky baristky Júlia Filičková a Diana Bachledová, ktoré vo výnimočnej atmosfére Kávového mestečka na Medzinárodnej výstave Danubius Gastro Incheba v Bratislave vynikajúco vstúpili do piateho ročníka prestížnej súťaže SLOVAK BARISTA CUP junior organizovanej Medzinárodným kávovým inštitútom. Dievčatá si veľmi dobre poradili so zmenou v disciplínach, keďže okrem náročného nastavovania mlynčeka, prípravy dvakrát espressa, dvakrát cappuccina a dvakrát voľného nápoja, ktorého základom je espresso, museli pripraviť kávu alternatívnym spôsobom.

Júlia obsadila krásne druhé miesto a Diana, ktorá je nováčikom medzi staršími žiakmi, porazila 17 súťažiacich z ďalších dvanástich slovenských hotelových akadémií a obsadila 7. miesto. Obe dievčatá si na svoje kontá pripísali prvé cenné body potrebné pre čo najlepšie celkové umiestnenie. Želáme im, aby boli úspešné i v ďalších kolách a zabojovali o hlavnú cenu súťaže, cestu do Brazílie.

Fotogaléria:

Publikované: 04.02.2020 / Aktualizované: 04.02.2020 HoreTlačiť