"Učím sa ruštinu" 2019

Ďalší úspech SOŠ podnikania v medzinárodnej súťaži

Školstvo

Víťazka medzinárodnej sútaže "Učím sa ruštinu" ktorú organizoval fond AFS Interkultúra Moskva, Veronika Harajdová, žiačka SOŠ podnikania v Prešove, spolu so svojou učiteľkou PaedDr. Valentínou Černajovou, sa pred pár dňami vrátili z pobytu v Moskve a Kolomne.

Počas týždňa navštívili mnoho kultúrnych pamiatok a múzeí v obidvoch mestách. Veľa času trávili so žiakmi a učiteľmi, ktorí pre nich zorganizovali zaujímavý program. Hlavným cieľom bola návšteva štyroch ruských škôl, vrátane vysokej školy, kde sa aktívne zúčastňovali výchovno-vzdelávacieho procesu. Na otvorených hodinách predstavili ruským žiakom a učiteľom Slovensko, mesto Prešov, svoju školu.

Nové kontakty, priateľstvá, výmena skúseností boli základom nadviazania spolupráce medzi školami v Kolomne a SOŠ podnikania v Prešove.

PaedDr. Valentína Černajová

,, Pre mňa Rusko ostane vždy krajinou milých, dobrosrdečných, zdvorilých ľudí. Očarila ma ich kultúra, historické dedičstvo a pamiatky. Mala som možnosť bývať v rodine a spoznať ich bežný život. Ich prijatie bolo veľmi srdečné. Nikdy nezabudnem na ich pohostinnosť. Na vlastnej koži som spoznala ich odlišný systém vzdelávania, sú vedení k disciplíne a vlastenectvu. Jeden týždeň mi uplynul veľmi rýchlo, bol plný zážitkov. Som vďačná za možnosť navštíviť túto krajinu a odporúčam to každému."

Veronika Harajdová

Fotogaléria: