Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Mladý tvorca 2019 v Nitre

Úspech žiakov zo SOŠ polytechnickej v Humennom

Školstvo

V utorok 5. novembra 2019 sa žiaci SOŠ polytechnickej v Humennom, Adrián Kovaľ a Michal Lisý z triedy III.A študijného odboru informačné a sieťové technológie, vybrali spolu s p. riaditeľom Ing. Antonom Bačom a Ing. Marcelom Volohdom na výstavu Mladý tvorca, ktorá sa konala v Nitre. Cieľom tejto výstavy je podporiť a propagovať stredoškolské odborné vzdelávanie, ako aj vznik nových typov profesií pri zavádzaní robotizácie a digitálnych technológií do praxe.

Po príchode na výstavisko Agrokomplex si žiaci obzreli množstvo stánkov, zaujal ich však jeden, o ktorom nám porozprával Michal Lisý: „Vyskúšali sme si virtuálnu realitu, aké to je, keď sa vaše auto prevráti na strechu a taktiež sme sa naučili, ako sa treba brániť, keď vás niekto prepadne s nožom v ruke. Pozreli sme si aj, ako vznikalo herné štúdio Power Play Studio a vystavovatelia nám porozprávali, ako umelá inteligencia ovplyvňuje dnešný svet.“

Adrián Kovaľ a Michal Lisý však išli do Nitry s jediným cieľom, a to prezentovať v súťaži hru, ktorú spolu vytvorili. Michal predstavil hru takto: „Spomínaná hra je naším prvým projektom. Jej vytvorenie nám trvalo 5 dní. Po jej zapnutí sa ocitnete na pláži a vašou úlohou je zbierať odpadky, triediť ich do košov podľa druhu. Za každý správne roztriedený kus odpadu sa vám pripočíta 5 bodov, za každý nesprávne zatriedený odpad sa vám odráta 10 bodov.

Hra očarila porotu natoľko, že našim žiakom udelila 3. miesto. Nielen pre našich žiakov, ale aj pre školu je to veľký úspech. Chlapcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl a trpezlivosti pri ďalších spoločných projektoch.

***
Mgr. Miriama Krišková
zástupkyňa riaditeľa pre teoretické vyučovanie
SOŠ polytechnická, Humenné

Fotogaléria:

Publikované: 13.11.2019 / Aktualizované: 13.11.2019 HoreTlačiť