Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Mimoriadny úspech žiačky zo SOŠ služieb v Prešove

1. miesto v celoštátnom kole za Stredoškolskú odbornú činnosť

Školstvo

„Vzdelanie má horké korienky, ale sladké ovocie.“ - Aristoteles

Už pri konaní školského kola nás prekvapili práce žiačok IV.A triedy Juliany Pasierbovej, ktorá pod odborným vedením PhDr. Ľubomíry Bujňákovej obhajovala prácu zaradenú do kategórie 17 - Pedagogika, psychológia, sociológia s názvom: Hudba mi povie, ako sa mám cítiť, obrázok (vizualizácia obsahu) mi pomôže porozumieť textu  - vizualizovaný spevník ako učebný zdroj pre žiakov s autizmom a práca Sandry Škurlovej, pod vedením PhDr. Daniely Hermanovskej, ktorá obhajovala prácu v odbore 01 – Problematika voľného času s názvom: Pomôž nám pomôcť.

42. ročník súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti, realizovaný v modifikovanej, dištančnej forme, sa skončil pre žiačku našej školy, SOŠ služieb, Košická 20, Prešov, Sandru Škurlovu mimoriadne úspešne.  Za svoju prácu získala 1. miesto v krajskom kole a 1. miesto v celoštátnom kole.

Čo na úspech hovorí Sandra?

„Myslela som, že moju radosť z 1. miesta na krajskom kole už nič neprekoná ale prekonalo...

Sú to krásne momenty šťastia a radosti lebo toto sa len tak nevidí. Krásne 2 x 1. miesto. Som veľmi rada, že som v svojich posledných chvíľach na Strednej odbornej škole služieb, Košická 20, Prešov mohla doniesť takýto úspech. Nie len pre mňa ale verím, že aj pre školu, sú tieto výsledky obrovským úspechom. Ďakujem všetkým za podporu svojej rodine a priateľom, ktorí mi verili viac ako ja sebe. Ďakujem za podporu učiteľom,  hlavne PhDr. Hermanovskej, ktorá mi pomáhala pri práci od samého začiatku. Nesmierne si vážim jej čas a úsilie, ktoré spolu so mnou do toho vložila pri finálnom tvorení. Vzťah s učiteľmi si tvoríme nielen na hodinách ale aj pri takýchto aktivitách a táto práca mi bude spomienkou na celý život. Ďakujem Vám za všetko p. Hermanovská. Počas práce ste sa mi stali oporným bodom, ktorý rozdával lásku, radosť, podporu, nadšenie a všetko to, čo Vám pedagóg pri tvorení práce môže odovzdať!! Moje ďakujem patrí aj p. učiteľke slovenského jazyka PaedDr. Haganovej, ktorá mi pred rokom vnukla myšlienku zapojiť sa. Ďakujem aj Mgr. Halickej, ktorá bola hlavnou koordinátorkou SOČ na našej škole. A tiež verila, že to dotiahneme do krásneho konca. Verím, že som za sebou na škole zanechala krásnu bodku. Mám obrovskú radosť a veľmi sa teším z tohto nášho úspechu.“

Výsledková listina - PDF ( 640 kB)

Ukážka z práce - PDF (1 702 kB)

***

Ing. Adriana Zusková
zástupca riaditeľky školy

Fotogaléria:

Publikované: 15.05.2020 / Aktualizované: 15.05.2020 HoreTlačiť