48. ročník AMFO 2020

Úspech pre SOŠ služieb v Prešove na súťaži v amatérskej fotografii

Školstvo

Stredná odborná škola služieb Košická, 20 v Prešove sa dňa 26.5.2020 v Divadle Jonáša Záborského  zúčastnila na regionálnej súťažnej prehliadke amatérskej fotografie 48. ročníka AMFO 2020.

Divadlo Jonáša Záborského – úsek osvetovej činnosti v Prešove zorganizovalo po niekoľkoročnej prestávke opäť regionálne kolo už 48. ročníka súťažnej prehliadky amatérskej fotografie AMFO 2020. Táto celoslovenská postupová súťaž, ktorej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave, patrí k vrcholným podujatiam v oblasti amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku. Najlepšie fotografie budú prezentované v rámci celoslovenskej výstavy AMFO na jeseň v Nitre. Regionálne kolo sa muselo vzhľadom na momentálnu situáciu poznačenú pandémiou koronavírusu, v ktorej nie je možné zhromaždenie všetkých autorov a záujemcov o fotografiu, konať v pozmenenom režime bez vernisáže. Dňa 25.mája 2020 preto v priestoroch DJZ zasadla len odborná porota, ktorá rozhodla o celkovom umiestení v jednotlivých vekových skupinách a kategóriach. Všetky ocenené fotografie podľa výsledkov, postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa bude konať začiatkom júna v Starej Ľubovni.

Naša škola poslala do súťaže spolu 22 fotografíi od 9 autorov. Autormi sú študenti odborov fotografický dizajn a fotograf. Umiestnenie v súťaži pre našu školu je nasledovné:

veková skupina autori: od 16 rokov do 21 rokov:

kategória: čiernobiela fotografia

• 3.miesto: Terézia Ďurišová – Za stromom