Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
 • Anglická verzia
 • Nemecká verzia
 • Francúzska verzia
 • Poľska verzia
 • Ruská verzia
 • Maďarská verzia
 • Ukrajinská verzia
 • Rusínska verzia
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

48. ročník AMFO 2020

Úspech pre SOŠ služieb v Prešove na súťaži v amatérskej fotografii

Školstvo

Stredná odborná škola služieb Košická, 20 v Prešove sa dňa 26.5.2020 v Divadle Jonáša Záborského  zúčastnila na regionálnej súťažnej prehliadke amatérskej fotografie 48. ročníka AMFO 2020.

Divadlo Jonáša Záborského – úsek osvetovej činnosti v Prešove zorganizovalo po niekoľkoročnej prestávke opäť regionálne kolo už 48. ročníka súťažnej prehliadky amatérskej fotografie AMFO 2020. Táto celoslovenská postupová súťaž, ktorej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave, patrí k vrcholným podujatiam v oblasti amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku. Najlepšie fotografie budú prezentované v rámci celoslovenskej výstavy AMFO na jeseň v Nitre. Regionálne kolo sa muselo vzhľadom na momentálnu situáciu poznačenú pandémiou koronavírusu, v ktorej nie je možné zhromaždenie všetkých autorov a záujemcov o fotografiu, konať v pozmenenom režime bez vernisáže. Dňa 25.mája 2020 preto v priestoroch DJZ zasadla len odborná porota, ktorá rozhodla o celkovom umiestení v jednotlivých vekových skupinách a kategóriach. Všetky ocenené fotografie podľa výsledkov, postupujú do krajského kola súťaže, ktoré sa bude konať začiatkom júna v Starej Ľubovni.

Naša škola poslala do súťaže spolu 22 fotografíi od 9 autorov. Autormi sú študenti odborov fotografický dizajn a fotograf. Umiestnenie v súťaži pre našu školu je nasledovné:

veková skupina autori: od 16 rokov do 21 rokov:

kategória: čiernobiela fotografia

 • 3.miesto: Terézia Ďurišová – Za stromom
 • čestné uznanie: Monika Bombárová - Nemé svetlo
 • čestné uznanie: Terézia Ďurišová – Príbeh dvoch

kategória: farebná fotografia

 • 1.miesto: Kamila Kovaľová Kočišová - Sieť
 • 2.miesto: Katarína Pavúková – Skryté farby
 • čestné uznanie: Kamila Kovaľová Kočišová - Spolupráca

Fotogaléria:

Publikované: 02.06.2020 / Aktualizované: 02.06.2020 HoreTlačiť