13. ročník celoslovenskej kampane Červené stužky

AIDS sa týka všetkých

Školstvo

V rámci Svetového dňa boja proti AIDS sa dňa 27. 11. 2019 konal  v Žiline  13. ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, ktorú organizovalo Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (v rámci rozvojového projektu Zdravie a bezpečnosť v školách 2019), Okresného úradu - odboru školstva v Žiline, mesta Žilina a pod záštitou Dr. Tatula Habokyana, riaditeľa Kancelárie WHO na Slovensku.

SOŠ služieb Majstra Pavla v Levoči sa do kampane zapojila viacerými aktivitami, pričom jednou z nich bola aj výtvarná súťaž. Žiaci mali graficky vyjadriť zameranie kampane.

Do súťaže sa zapojilo 53 stredných škôl, čiže 159 žiakov z celého Slovenska. Aj napriek tomu, že naša škola nie je zameraná na vzdelávanie v umeleckej oblasti, žiak nadstavbového štúdia Samuel Solák získal vo výtvarnej súťaži 3. miesto.

Ing. Katarína Duchová

Fotogaléria: