Európska Noc výskumníkov 2018 v Košiciach

Noc výskumníkov 2018

Školstvo

28. 9. 2018 sa študenti II.A, II. B a VI. SEXTY sninského Gymnázia zúčastnili na 12. ročníku prestížneho festivalu vedy na Slovensku – Európska Noc výskumníkov 2018 v Košiciach, ktorá sa nám snažila poodhaliť vedu našej každodennej rutiny.

V priestoroch obchodného centra Atrium Optima sme videli 81 vedeckých stánkov a prezentácií z Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Prešovskej univerzity v Prešove, Univerzity Komenského v Bratislave, Žilinskej univerzity v Žiline a výskumných ústavov Slovenskej akadémie vied: Kreatívna škola pipetovania, Zaujímavý svet experimentálnej fyziky, Tajomný svet neurónov, Častice v službách človeka, Matematika v experimentoch, Od buniek ku kométam, Plazy a ľudia, S ďalekohľadom na cestách, Človek v informačnej bezpečnosti, Robot tvoj kamarát, Spoznaj motor planéty, Supravodivosť a nízke teploty, modely strojov a áut, ekologické budovy a chovateľstvo a veľa ďalších zaujímavostí z rôznych oblastí vedy a techniky na Slovensku.

Ing. Štefan Ontkovič
Študentská 4