Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Rozdávame radosť

09.11.2009

DSS Stropkov na podujatí "Słońce świeci dła wszystkich".

 

Posledný septembrový týždeň pre klientov DSS Stropkov bol výnimočný a dlho očakávaný. Pripravovali sme sa naň s radosťou a zodpovednosťou.

V Poľsku sme sa na pozvanie nášho zahraničného partnera SDS Ustrzyki Dołne zúčastnili okresnej prehliadky umeleckej tvorivosti postihnutých pod názvom IV. BIESCZADZKI DZIEŃ OSÓB NEPEŁNOSPRAWNYCH, ktorý sa niesol v duchu hesla podujatia – Słońce świeci dła wszystkich.

Doprovod v podaní gitár, harmoniky a tamburíny umocnil spev Kristíny Markovičovej, Emílie Sedlákovej a Mirka Hudáka Predstavili sa piesňami rôzneho žánru, pop-music, ľudová i rusínska a svojim prejavom boli príjemným spestrením podujatia.. Hriešnym tancom Renáta Kotľárová a Sergej Horváth roztlieskali celú divadelnú sálu. Náš obdiv patrí predovšetkým Sergejovi, nakoľko svojmu hendikepu a to protézou dolnej končatiny dokáže podať taký výkon. Po prehliadke umeleckej tvorivosti sme si prezreli výstavu prác jednotlivých zariadení. Nasledoval spoločný obed všetkých účinkujúcich i pozvaných hostí a cesta domov plná nezabudnuteľných zážitkov.

Úsilie našich klientov bolo zavŕšené o 2 dni ďalším vystúpením v DJZ Prešov, ktoré organizoval PSK a to už 7. ročníkom DŇA BEZ BARIÉR.

Paródiou so seriálu Baywatch sa podarilo našim klientom rozosmiať nejedného diváka v hľadisku. A o to nám ide: rozdávať radosť iným.

 

Ing. Eva Strnádová
vedúca sociálneho úseku

 

Fotogaléria:

 

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 253, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 09.11.2009 / Aktualizované: 29.03.2010 HoreTlačiť