Rozdávame radosť

09.11.2009

DSS Stropkov na podujatí "Słońce świeci dła wszystkich".

Posledný septembrový týždeň pre klientov DSS Stropkov bol výnimočný a dlho očakávaný. Pripravovali sme sa naň s radosťou a zodpovednosťou.

V Poľsku sme sa na pozvanie nášho zahraničného partnera SDS Ustrzyki Dołne zúčastnili okresnej prehliadky umeleckej tvorivosti postihnutých pod názvom IV. BIESCZADZKI DZIEŃ OSÓB NEPEŁNOSPRAWNYCH, ktorý sa niesol v duchu hesla podujatia – Słońce świeci dła wszystkich.

Doprovod v podaní gitár, harmoniky a tamburíny umocnil spev Kristíny Markovičovej, Emílie Sedlákovej a Mirka Hudáka Predstavili sa piesňami rôzneho žánru, pop-music, ľudová i rusínska a svojim prejavom boli príjemným spestrením podujatia.. Hriešnym tancom Renáta Kotľárová a Sergej Horváth roztlieskali celú divadelnú sálu. Náš obdiv patrí predovšetkým Sergejovi, nakoľko svojmu hendikepu a to protézou dolnej končatiny dokáže podať taký výkon. Po prehliadke umeleckej tvorivosti sme si prezreli výstavu prác jednotlivých zariadení. Nasledoval spoločný obed všetkých účinkujúcich i pozvaných hostí a cesta domov plná nezabudnuteľných zážitkov.

Úsilie našich klientov bolo zavŕšené o 2 dni ďalším vystúpením v DJZ Prešov, ktoré organizoval PSK a to už 7. ročníkom DŇA BEZ BARIÉR.

Paródiou so seriálu Baywatch sa podarilo našim klientom rozosmiať nejedného diváka v hľadisku. A o to nám ide: rozdávať radosť iným.

Ing. Eva Strnádová
vedúca sociálneho úseku