Darujte dve percentá z dane

09.03.2010

Prispejte 2 % z Vašej dane pre občianske združenie Vánok

Vážení priatelia,

Občianske združenie VÁNOK je určené pre deti a mládež s mentálnym a kombinovaným postihnutím, ktorí sú prijímateľmi sociálnych služieb v Domove sociálnych služieb, Važecká 3 v Prešove a pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorých výchova je vážne narušená, a ktoré sú umiestnené v Krízovom stredisku, Hlavná 58 v Prešove.

Jeho hlavným poslaním je rozvoj osobnosti týchto klientov, poskytnutie podpory a príležitosti na sebarealizáciu a vytváranie podmienok na plnohodnotné začlenenie sa do spoločnosti. Na to, aby mohli títo mladí ľudia napredovať, rásť a rozvíjať svoje schopnosti, potrebujú naše povzbudenie, podporu a pomoc. Za týmto účelom sa občianske združenie VÁNOK zameriava najmä na:

• Zabezpečovanie takých akcií, akými sú organizovanie športových, kultúrnych, spoločenských podujatí a organizovanie relaxačno – rehabilitačných pobytov.
  • Zriaďujeme tvorivé dielne a zabezpečujeme výstavy prác prijímateľov sociálnej služby, podporujeme výchovu a vzdelávanie.
  • Poskytujeme pomoc prijímateľom sociálnych služieb v procese sociálnej a pracovnej integrácie.
  • Ďalej sa snažíme vykonávať publikačnú činnosti - vydávaním časopisu Vánok, chceme pôsobiť na zlepšenie vzťahov, postojov a názorov verejnosti k ľuďom s mentálnym postihnutím.
  • Vypracovávame projekty na riešenie problémových otázok prijímateľov sociálnych služieb a ich rodín a vyvíjame činnosti k získavaniu sponzorských, finančných a materiálnych darov a príspevkov pre občianske združenie.

Obraciame sa na Vás so žiadosťou o poskytnutie pomoci a podpory potrebnej na napĺňanie ich snov. Hľadajme to, čo nás spája a nie to, čo nás delí. Nech je naším spoločným cieľom ich pocit, že sú pre nás jedineční a dôležití.

Ak sa rozhodnete prispieť 2% z Vašich daní, podporíte aktivity a činnosti realizované pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím a pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Bližšie informácie nájdete na stránke: www.dssvazeckapo.sk

„Nechajte sa aj vy pohladiť jemným vánkom, ktorý prúdi zo sŕdc našich detí, ako prejav vďaky za Vašu pomoc a podporu.“

Ďakujeme!

Logo - Občianské združenie Vánok Prešov