Fašiangy - čas plesov a karnevalov

12.02.2010

Karneval v DSS Kalinov

Viac ako 70 klientov partnerských zariadení sociálnych služieb (DSS Giraltovce, DSS Kalinov, DSS Stropkov a ŠDS Ustrzyky Dolne) vytvorili 28. januára vynikajúcu karnevalovú atmosféru v Kultúrnom dome v Kalinove.

Klienti odetí do rôznych masiek prekypovali šťastím. Vo vyzdobenej karnevalovej miestnosti nechýbala promenáda masiek. Tanečná zábava bola popretkávaná rôznymi súťažami. Vlastnoručne urobené nápadité masky boli veľmi pekné a boli ocenené vecnými cenami.

Spev, tanec, krásne masky a dobrá nálada boli výsledkom dobre zorganizovanej akcie. Azda najväčším dôkazom, že to bola krásna akcia, boli šťastní klienti plné dojmov nielen z karnevalu, ale aj z nových kamarátov.

Táto aktivita sa realizovala v rámci projektu „Terapia nepozná hranice“ Programu cezhraničnej spolupráce PL – SR 2007-2013, ktorého partnerom je aj Domov sociálnych služieb v Giraltovciach.

Mgr. Zuzana Jurčová
sociálna pracovníčka