Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Mesiac Október´09 v DD a DSS

23.11.2009

Október v DD a DSS Svidník

 

Mesiac Október je zároveň aj mesiacom úcty k starším a v našom domove sa žije naplno radosťou a optimizmom. Nedá sa povedať, že je všetko ideálne, ale problémy, ktoré prináša život riešime priebežne v prospech klienta. Tento mesiac v DD a DSS má svoje čaro. Tak ako v záhrade prišla jeseň, aj v našom domove prežívajú klienti JESEŇ ŽIVOTA.  My všetci, ktorí tam pracujeme sa snažíme, aby tá jeseň bola čarovná.

V jedno krásne dopoludnie 9. októbra prišli malé ratolesti z MŠ Generála Svobodu spolu s p. učiteľkami  potešiť svojím vystúpením (básničkami, pesničkami a tancom) našich starkých. Tak aspoň na chvíľu naše babky a dedkovia omladli samotným pohľadom na malé úprimné deti. Bolo to krásne a dojímavé vystúpenie, pretože v závere obdarovali klientov objatím, srdiečkami a voňavými buchtami.

Ďakujeme za návštevu a pokiaľ vyrastú na veľkých školákov, vždy sa k nám radi vrátia.

Naším babkám chutili buchty a tak sa rozhodli, že nie sú až také staré, aby si nezvládli niečo dobré uvariť. 16. októbra sa pozberala dobrá skupinka žien do kuchynky a začali piecť langoše. To bolo veselosti - spev, veselé slovo, dobrá nálada aj ruky sa zvŕtali. Jedna miesila cesto, druhá pripravila tablu s múkou, tretia panvicu s olejom. Ďalšia čistila cesnak, nastrúhali syr a kombinovali to tatárskou alebo kečupom. Vôňa pekáča a cesnaku sa niesla celým domovom a spev sa rozliehal až na ulicu. Obyvateľky si zavolali na ochutnávku p. riaditeľa a aj ostatných soc. pracovníkov. Riaditeľ Š. Čarný pochválil ženy, pretože mu langoš chutil a povedal, že isto môžu ísť robiť konkurenciu na Svidnícke trhy. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie jedlo je od starej materi.

Som veľmi rada, že našich klientov neopúšťa humor a dobrá nálada.

 

Bc. Monika Špaková
soc.-kultúrna pracovníčka

 

Fotogaléria:

 

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 224, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 23.11.2009 / Aktualizované: 29.03.2010 HoreTlačiť