Mesiac Október´09 v DD a DSS

23.11.2009

Október v DD a DSS Svidník

Mesiac Október je zároveň aj mesiacom úcty k starším a v našom domove sa žije naplno radosťou a optimizmom. Nedá sa povedať, že je všetko ideálne, ale problémy, ktoré prináša život riešime priebežne v prospech klienta. Tento mesiac v DD a DSS má svoje čaro. Tak ako v záhrade prišla jeseň, aj v našom domove prežívajú klienti JESEŇ ŽIVOTA.  My všetci, ktorí tam pracujeme sa snažíme, aby tá jeseň bola čarovná.

V jedno krásne dopoludnie 9. októbra prišli malé ratolesti z MŠ Generála Svobodu spolu s p. učiteľkami  potešiť svojím vystúpením (básničkami, pesničkami a tancom) našich starkých. Tak aspoň na chvíľu naše babky a dedkovia omladli samotným pohľadom na malé úprimné deti. Bolo to krásne a dojímavé vystúpenie, pretože v závere obdarovali klientov objatím, srdiečkami a voňavými buchtami.

Ďakujeme za návštevu a pokiaľ vyrastú na veľkých školákov, vždy sa k nám radi vrátia.

Naším babkám chutili buchty a tak sa rozhodli, že nie sú až také staré, aby si nezvládli niečo dobré uvariť. 16. októbra sa pozberala dobrá skupinka žien do kuchynky a začali piecť langoše. To bolo veselosti - spev, veselé slovo, dobrá nálada aj ruky sa zvŕtali. Jedna miesila cesto, druhá pripravila tablu s múkou, tretia panvicu s olejom. Ďalšia čistila cesnak, nastrúhali syr a kombinovali to tatárskou alebo kečupom. Vôňa pekáča a cesnaku sa niesla celým domovom a spev sa rozliehal až na ulicu. Obyvateľky si zavolali na ochutnávku p. riaditeľa a aj ostatných soc. pracovníkov. Riaditeľ Š. Čarný pochválil ženy, pretože mu langoš chutil a povedal, že isto môžu ísť robiť konkurenciu na Svidnícke trhy. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie jedlo je od starej materi.

Som veľmi rada, že našich klientov neopúšťa humor a dobrá nálada.

Bc. Monika Špaková
soc.-kultúrna pracovníčka