Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Medzinárodné športové hry klientov DSS a ich priateľov v Kalinove

23.11.2009

Medzinárodné športové hry v DSS Kalinov

Domov sociálnych služieb v Kalinove v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK zorganizoval v krásnom prostredí bývalého skautského tábora v okolí obce Kalinov Medzinárodné športové hry klientov DSS a ich priateľov.

Športové podujatia majú už dlhoročnú tradíciu, ale toto stretnutie už právom môže označiť prívlastkom „medzinárodné“. Už šiestykrát sa stretli klienti DSS Kalinov a DSS Stropkov, pozvanie prijali aj klienti z DSS Giraltovce a pozvanie neodmietli ani dlhoroční priatelia z Poľska : zo Środowiskowego Domu Samopomocy v Ustrzykach Dolnych a Domu pomocy spolecznej v Lubzine, s ktorými rozvíjame spoluprácu už niekoľko rokov.

Päťčlenné družstvá súťažili v štafetovom behu, v skoku do diaľky, vo vrhu guľou, v hode na cieľ a zmerali si sily v preťahovaní lanom. Pekné jesenné počasie iba podporilo dobrú náladu, všetci sa navzájom povzbudzovali a tešili z výkonov.

Najlepší športovci získali medaily, ale naprázdno neodišiel nikto, každého potešili nielen sladkosti, ale aj upomienkové predmety od sponzorov a klientiek.

Po výbornom guľáši nasledovali zábavné súťaže pre všetkých klientov zúčastnených DSS : loptové hry, streľba zo vzduchovky, šípky, kolky a iné veselé hry pre jednotlivcov i páry.

Stalo sa peknou tradíciou, že sa každoročne stretávame s klientmi DSS Stropkov na športovom dni, aby sme si zašportovali a zabavili sa. A je potešujúce, že sa k nám pridali aj Giraltovčania a Poliaci. Vzniká tak krásna tradícia spoločných podujatí, ktoré všetkých zúčastnených vzájomne obohacujú.

Za všetkých účastníkov chceme touto cestou poďakovať sponzorom, s ktorých podporou sa vydarilo naše podujatie: JES Závacký – ovocie a zelenina, pekáreň Šandal, mäsovýroba Cimbaľak, RYBA Košice a firme Hartmann.

 

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 224, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 23.11.2009 / Aktualizované: 29.03.2010 HoreTlačiť