Medzinárodné športové hry klientov DSS a ich priateľov v Kalinove

23.11.2009

Medzinárodné športové hry v DSS Kalinov

Domov sociálnych služieb v Kalinove v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK zorganizoval v krásnom prostredí bývalého skautského tábora v okolí obce Kalinov Medzinárodné športové hry klientov DSS a ich priateľov.

Športové podujatia majú už dlhoročnú tradíciu, ale toto stretnutie už právom môže označiť prívlastkom „medzinárodné“. Už šiestykrát sa stretli klienti DSS Kalinov a DSS Stropkov, pozvanie prijali aj klienti z DSS Giraltovce a pozvanie neodmietli ani dlhoroční priatelia z Poľska : zo Środowiskowego Domu Samopomocy v Ustrzykach Dolnych a Domu pomocy spolecznej v Lubzine, s ktorými rozvíjame spoluprácu už niekoľko rokov.

Päťčlenné družstvá súťažili v štafetovom behu, v skoku do diaľky, vo vrhu guľou, v hode na cieľ a zmerali si sily v preťahovaní lanom. Pekné jesenné počasie iba podporilo dobrú náladu, všetci sa navzájom povzbudzovali a tešili z výkonov.

Najlepší športovci získali medaily, ale naprázdno neodišiel nikto, každého potešili nielen sladkosti, ale aj upomienkové predmety od sponzorov a klientiek.

Po výbornom guľáši nasledovali zábavné súťaže pre všetkých klientov zúčastnených DSS : loptové hry, streľba zo vzduchovky, šípky, kolky a iné veselé hry pre jednotlivcov i páry.

Stalo sa peknou tradíciou, že sa každoročne stretávame s klientmi DSS Stropkov na športovom dni, aby sme si zašportovali a zabavili sa. A je potešujúce, že sa k nám pridali aj Giraltovčania a Poliaci. Vzniká tak krásna tradícia spoločných podujatí, ktoré všetkých zúčastnených vzájomne obohacujú.

Za všetkých účastníkov chceme touto cestou poďakovať sponzorom, s ktorých podporou sa vydarilo naše podujatie: JES Závacký – ovocie a zelenina, pekáreň Šandal, mäsovýroba Cimbaľak, RYBA Košice a firme Hartmann.

Fotogaléria:

Publikované: 23.11.2009 / Aktualizované: 29.03.2010 HoreTlačiť