Kultúrne leto 2009 v DSS DÚHA Bardejov

26.10.2009

Kultúrne leto v DSS DÚHA Bardejov

Aj tento rok ako každoročne zamestnanci DSS Dúha v Bardejove pripravili pre svojich klientov na letné obdobie pestrý a bohatý program na poli kultúrneho a športového vyžitia. Odštartovala to oslava Dňa detí, ktorá pre nepriazeň počasia sa konala v priestoroch DSS.

Zamestnanci pripravili pre klientov tzv. „cestu poznania" rozprávkovým svetom, potom to bola účasť na divadelnom predstavení v Špeciálnej škole spojenom s vystúpením Katky Koščovej. Tak nasledoval celodenný výlet do blízkych Bardejovských kúpeľov a športový deň v DSS ALIA Bardejov.

Silné zážitky u klientov zanechala 5-dňová návšteva v DSS Rychmburk – Pardubický kraj (ČR) a účasť na športovej olympiáde v Nowom Saczi v Poľsku. Doslova unesení boli klienti návštevou zoologickej záhrady v Spišskej Novej Vsi, keď množstvo exotických zvierat videli niektorí prvý krát v živote. Veľkým zážitkom bol aj týždenný pobyt v rekreačnom zariadení na Mníchovskom potoku pri Bardejove. Pobytu sa zúčastnili klienti z DSS ALIA, DÚHA, Giraltovce, KOR GYM Hertnik a jedno zariadenie z ČR - DSS Žampach. Krásne počasie, nádherná príroda a množstvo aktivít pripravili klientom fantastické zážitky. Pobyt umocnila aj návšteva Mgr. Ďorďovej spolu s kolektívom pracovníčok sociálneho úseku PSK.

Po športovom popoludní podvečer Mgr. Ďorďová zapálila tzv. „Vatru integrácie“ a dala tým základ pre medzinárodnú spoluprácu aj v tejto oblasti činností DSS. Vrcholom letných aktivít bola účasť na slávnostnej svätej omši na Mariánskej hore v Levoči a vystúpenie na Dni bez bariér v Prešove. Tešíme sa na ďalšie letné obdobie v roku 2010.

Fotogaléria:

Publikované: 26.10.2009 / Aktualizované: 29.03.2010 HoreTlačiť