Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Kultúrne leto 2009 v DSS DÚHA Bardejov

26.10.2009

Kultúrne leto v DSS DÚHA Bardejov

Aj tento rok ako každoročne zamestnanci DSS Dúha v Bardejove pripravili pre svojich klientov na letné obdobie pestrý a bohatý program na poli kultúrneho a športového vyžitia. Odštartovala to oslava Dňa detí, ktorá pre nepriazeň počasia sa konala v priestoroch DSS.

Zamestnanci pripravili pre klientov tzv. „cestu poznania" rozprávkovým svetom, potom to bola účasť na divadelnom predstavení v Špeciálnej škole spojenom s vystúpením Katky Koščovej. Tak nasledoval celodenný výlet do blízkych Bardejovských kúpeľov a športový deň v DSS ALIA Bardejov.

Silné zážitky u klientov zanechala 5-dňová návšteva v DSS Rychmburk – Pardubický kraj (ČR) a účasť na športovej olympiáde v Nowom Saczi v Poľsku. Doslova unesení boli klienti návštevou zoologickej záhrady v Spišskej Novej Vsi, keď množstvo exotických zvierat videli niektorí prvý krát v živote. Veľkým zážitkom bol aj týždenný pobyt v rekreačnom zariadení na Mníchovskom potoku pri Bardejove. Pobytu sa zúčastnili klienti z DSS ALIA, DÚHA, Giraltovce, KOR GYM Hertnik a jedno zariadenie z ČR - DSS Žampach. Krásne počasie, nádherná príroda a množstvo aktivít pripravili klientom fantastické zážitky. Pobyt umocnila aj návšteva Mgr. Ďorďovej spolu s kolektívom pracovníčok sociálneho úseku PSK.

Po športovom popoludní podvečer Mgr. Ďorďová zapálila tzv. „Vatru integrácie“ a dala tým základ pre medzinárodnú spoluprácu aj v tejto oblasti činností DSS. Vrcholom letných aktivít bola účasť na slávnostnej svätej omši na Mariánskej hore v Levoči a vystúpenie na Dni bez bariér v Prešove. Tešíme sa na ďalšie letné obdobie v roku 2010.

 

Fotogaléria:

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: 253, II. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 26.10.2009 / Aktualizované: 29.03.2010 HoreTlačiť