Interbeauty 2009 opäť úspechom pre SOŠ

05.11.2009

SOŠ A. Dubčeka vo Vranove na Interbeauty 2009.

Bratislava sa už tradične v jeseni stáva mestom kozmetiky. Inak tomu nebolo ani tento rok. V dňoch 2. a 3. októbra 2009 sa na výstavisku INCHEBA, konal Medzinárodný veľtrh kozmetiky a zdravého životného štýlu. Jeho súčasťou boli a j sprievodné podujatia:

• Majstrovstvá SR v účesovej a dekoratívnej tvorbe
  • Majstrovstvá SR v make-upe s postupom do Düsseldorfu, organizátorom bolo Spoločenstvo kaderníkov, kozmetiky SR

Interbeauty 2009 opäť úspechom pre SOŠnad Topľou sa tohto podujatia pravidelne zúčastňuje. Okrem kategórie dospelých, kde školu reprezentovali majsterky odbornej výchovy Bc. Dana Breznická a Bc. Monika Halasová, sa tento rok do súťaží v kategórii juniorov zapojili aj štyri študentky odboru kozmetik,

Dve študentky súťažili vo večernom make – upe „Elegantné plesanie“ a dve v súťažnej disciplíne „ Žena z Indie“. Majsterky odbornej výchovy súťažili v disciplíne „Žena z Indie“ a v dennom líčení „Klasická elegancia v štýle Jackie Kennedy“.

Úlohou všetkých súťažiacich bolo vytvoriť make – up na danú témy, použiť farby, kamienky, flitre podľa módnych trendov, v súlade so zadanou témou. Celkový dojem mal tvorť súlad, harmóniu s oblečením, líčením, účesom a vhodnými doplnkami a vyzdvihnúť štýl a krásu modelky.

Obidve súťažiace v kategórii dospelých potvrdili, že predchádzajúce úspechy na spomínanej súťaži neboli náhodné. Dana Breznická, ktorej modelkou bola Monika Halasová získala 1. miesto v súťažnej disciplíne „Žena z Indie“. Monika Halasová s modelkou Danou Breznickou získala 2. miesto s témou „Klasická elegancia v štýle Jackie Kennedy“.

Zahanbiť sa nedali ani študentky odboru kozmetik, ktoré mali vo svojich majsterkách dobrý príklad už niekoľko rokov a študentka 3. ročníka Miroslava Hricová získala vo večernom make – upe „Elegantné plesanie“ výborné 3. miesto.

Výrazný úspech našich majsteriek odbornej výchovy a študentky v odbore kozmetik potvrdil , že svoje zručnosti a odborné znalosti výborne dokážu odovzdať mladej generácii, študentkám odboru kozmetik. K dosiahnutému úspechu blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy, mesta aj regiónu.

Ing. Ľudmila Vagaská
zást. riaditeľa pre PV