Splnený sen

03.03.2009

Deti z DSS Ľubica - Krízové stredisko Kežmarok navštívili Bratislavu a splnili si svoj sen.

Každý z nás spomína na svoje najkrajšie zážitky z detstva, keď sa v rozžiarených detských očkách odrážala radosť, spokojnosť, šťastie, prekvapenie z prežitých nezabudnuteľných chvíľ a okamihov.

Podobné pocity prežívali deti z Domova sociálnych služieb Ľubica – Krízového strediska Kežmarok počas návštevy Bratislavy v dňoch 19. - 21. februára. Veď kto by nesníval o návšteve ZOO, štúdia televízie, Bratislavského hradu, parlamentu....Tou čarovnou vílou bola pani Šramová zo Slovenských elektrární ENEL z Bratislavy, ktorá deti navštívila v zariadení v Kežmarku, vypočula si tajné túžby a priania detí. S pomocou generálneho riaditeľa a všetkých zamestnancov pripravila bohatý program v Bratislave a takto splnila jeden veľký detský sen.

Našou prvou zastávkou boli Slovenské elektrárne v Mochovciach, kde nás sprevádzal po elektrárňach Mgr. Štefan Švolík. Deti zaujali názorné filmy o elektrických spotrebičoch a výrobe elektrickej energie.

V pamäti im utkveli zážitky z návštevy Televízie Markíza, kde mohli nazrieť do zákulisia, stretnúť sa s osobnosťami TV Markíza a navštíviť štúdio Telerána.

Ohromným zážitkom bola aj návšteva parlamentu a rokovacej sály. Deti si mohli smelo sadnúť a vyskúšať rokovacie pulty. Ktovie, či raz z nich nebudú noví poslanci?

Ďalším prekvapením bola návšteva ZOO a Dinoparku, kde obdivovali exotické zvieratá a súčasnosť konfrontovali s minulosťou v podobe makiet dinosaurov obrovských rozmerov.

Čerešničkou na torte bola návšteva Slovenských elektrární ENEL v Bratislave, kde nás privítal generálny riaditeľ Paolo Ruzzini a kolektív zamestnancov. Prekvapením pre nás všetkých bolo darovanie televízora a domáceho kina pre naše zariadenie. Uvedený dar bude slúžiť deťom na poznanie, obohatenie ich vedomostí a na všestranný rozvoj ich osobností.

Pred odchodom sme mali zastávku v McDonalde, kde sa deti navečerali a vyšantili.

Všetky atraktívne a zaujímavé zážitky sme zdokumentovali fotoaparátom, aby sme na splnený detský sen mohli dlho spomínať.

Naša úprimná a srdečná vďaka patrí vedeniu Slovenských elektrární, všetkým zamestnancom, ktorí sa podieľali a prispeli k zorganizovaniu tejto skvelej akcie a obdarovali naše deti televízorom, domácim kinom, hračkami a darčekmi.

Osobitne sa chceme poďakovať a vyjadriť slová uznania pani Miriam Šramovej, ktorá bola hlavnou autorkou tejto skvelej myšlienky.

Ťažko sa hľadajú slová poďakovania, za splnené priania detí, ktorých šťastné a spokojné detské tváre boli veľavravné. Vrúcne Vám v mene detí ďakujeme za ústretovosť, humánnosť, podporu a ochotu pomôcť deťom, ktoré nie vlastným pričinením trávia svoje detstvo v našom zariadení.

Bc. Lýdia Forbergerová
vedúca Krízového strediska ežmarok