Deň otvorených dverí 2009

23.11.2009

Deň otvorených dverí v DSS Giraltovce

Tkáčska dielňa, snoezelen priestor či spálňa – nielen do týchto, ale i do ďalších priestorov mohla už tradične dňa 23. októbra 2009 nazrieť aj verejnosť. Domov sociálnych služieb v Giraltovciach svoje brány otvoril pre malých i veľkých už po piatykrát.

Záujemcov, ktorí chceli vidieť kúty domova sociálnych služieb bolo neúrekom už od skorého rána, veď nie každý deň sa naskytne takáto príležitosť.

Po slávnostnom otvorení o 10,00 hod. vystúpili v krátkom kultúrnom programe študenti Pravoslávnej bohosloveckej fakulty PU v Prešove (OZ Syndesmos), ako aj samotní klienti.

Podujatia sa zúčastnilo viacero významných hostí: poslanci PSK, vedúca odboru sociálneho PSK, primátor mesta Giraltovce, riaditelia škôl a organizácií v pôsobnosti mesta a mnoho ďalších.

Počas celého dňa sa v zasadačke domova sociálnych služieb uskutočnila multimediálna prezentácia o činnosti zariadenia počnúc od jeho zahájenia až po súčasnosť. Pri tejto príležitosti zároveň klienti mali možnosť prezentovať svoje praktické zručnosti formou zaujímavých výrobkov a úspechy zo súťaží.

Každý prišiel s jedným cieľom - vidieť, kde bývajú klienti, kto im poskytuje pomoc, kde „pracujú“, ako trávia voľný čas...

O to viac nás teší, že vždy je veľký záujem ľudí, ktorí chcú vidieť ako vyzerá domov sociálnych služieb z vnútra.

Mgr. Zuzana Jurčová
sociálna pracovníčka