Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

PSK vypraví na Ukrajinu 5 kamiónov humanitárnej pomoci

Do materiálnej zbierky sa zapojili obce vo vranovskom regióne

Ukrajina

Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s obcami vo Vranovskom okrese vyšle päť kamiónov humanitárnej pomoci na Ukrajinu. Prvý z nich s približne 15-tonovým nákladom dorazí do špeciálneho humanitárneho skladu v Užhorode už tento piatok. Ďalšie štyri budú vypravené za ukrajinské hranice v priebehu budúceho týždňa.

„Veľmi ma teší, že starostovia obcí zareagovali na našu výzvu humanitárnej pomoci pozitívne a len za pár dní dokázali vyzbierať vo svojich obciach až 152 paliet trvanlivých potravín, drogérie, šatstva či diek. Vďaka ich aktivite môžeme už zajtra vyslať prvú materiálnu pomoc Ukrajincom, ktorí zostali vo svojej vlasti,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

FOTO - Sklad vo Vranove nad Topľou

Prvý kamión poputuje z vranovského skladu, ktorý poskytlo mesto Vranov nad Topľou, za slovensko-ukrajinské hranice už zajtra (18. marca). Prešovský kraj, ktorý je kľúčovým hráčom pri zabezpečovaní a koordinácii celej logistiky spojenej s prepravou, plánuje adresnú pomoc distribuovať medzi svoje partnerské regióny – Zakarpatskú oblasť a Ivano-Frankivskú oblasť.

Do župnej výzvy sa zapojili aj ďalšie obce z Prešovského kraja, ktoré v týchto dňoch prinášajú materiálnu pomoc do prešovského skladu v Centre sociálnych služieb Vita Vitalis. Kraj plánuje tieto vyzbierané komodity distribuovať do svojich školských zariadení, ktoré vyčlenil ako dočasné ubytovanie pre vojnových utečencov a zároveň priamo na Ukrajinu pre svoje partnerské regióny.

V Prešove 17. marca 2022

Oddelenie komunikácie a propagácie PSK

E-mail: hovorca@psk.sk

Mgr. Daša Jeleňová