Nadácia PSK pomohla ďalším rodinám z Toporca

Núdznym deťom i dospelým poskytla oblečenie a obuv

Sociálna oblasť

Nadácia krajskej samosprávy znovu pomáhala. Tentoraz materiálne núdznym deťom z obce Toporec v okrese Kežmarok. Vecným darom bolo šatstvo a obuv, ktoré  zamestnanci Úradu PSK vyzbierali počas svojej internej zbierky. Výťažok z nej bol rozdelený medzi približne dvadsiatku rodín, ktoré sa ocitli v náročnej životnej situácii.

Foto_Odovzdávanie materiálnej pomoci v obci Toporec

Žiadostí o pomoc z obce Toporec počas roka 2021 pribúdalo a Nadácia PSK pre podporu rodiny ich registrovala takmer tri desiatky. Riešenie, ako pomôcť čo najväčšiemu počtu žiadateľov a neobmedziť pritom pomoc pre núdznych z ďalších okresov, priniesla januárová adresná zbierka detského oblečenia a obuvi realizovaná zamestnancami Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

Výťažok zo zbierky napokon tvorilo približne desať krabíc plných odevov, obuvi, teplomerov a ďalších vecí, ktoré by terénne sociálne pracovníčky obce mali prerozdeliť medzi deti z približne dvadsiatich rodín zo znevýhodneného prostredia. Materiálna pomoc v podobe zimného oblečenia však bola poskytnutá aj pre dospelých v Toporci, a to vďaka prebiehajúcej spolupráci nadácie s módnym obchodom.

Nadácia PSK pre podporu rodiny pritom núdznym rodinám z Toporca nepomáhala prvýkrát. Len v roku 2021 tu finančne podporila dvoch žiadateľov, ktorí nadačné peniaze využili na opravu domu a zabezpečenie základných životných potrieb. V minulom roku pomáhala nadácia v obci aj nefinančne. V septembri tu odovzdala výťažok zo zbierky školských pomôcok organizovanej Úradom PSK i šatstvo pre dospelých od totožného módneho obchodu ako  v tomto roku.

Nadácia PSK pre podporu rodiny prijíma žiadosti o pomoc od rodín a jednotlivcov, ktorí sa ocitli v hmotnej, sociálnej a zdravotnej núdzi, celoročne. Všetky informácie o tom, ako môžu žiadatelia o pomoc požiadať a ako môžu donori a sponzori k tejto pomoci prispieť, sú zverejnené na webovom sídle nadácie www.nadacia-psk.sk.

V Prešove 17. februára 2022

Publikované: 17.02.2022 / Aktualizované: 22.02.2022 HoreTlačiť