Uskutoční sa 35. zasadnutie Zastupiteľstva PSK

V pondelok 4. apríla

Zastupiteľstvo PSK

Krajskí poslanci budú rokovať v tomto roku už po štvrtýkrát. Na programe majú 21 bodov.

Prvý aprílový týždeň (pondelok 4.4.) sa stretnú poslanci krajského zastupiteľstva na svojom 35. zasadnutí. Na programe majú 21 bodov rokovania, na ktorom sa budú zaoberať nielen úpravou rozpočtu, ale aj návrhom o financovaní jazykových a základných umeleckých škôl či školských zariadení.

FOTO - Zastupiteľstvo PSK

Schvaľovať budú nový Akčný plán na podporu hospodárskeho rastu v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) v rámci Iniciatívy Catching-up Regions IV. Taktiež sa budú zaoberať návrhom na zaradenie elokovaného pracoviska v Kračúnovciach (okr. Giraltovce) ako súčasti Jazykovej školy na Plzenskej v Prešove do siete škôl a školských zariadení SR.

Okrem toho budú schvaľovať predloženie žiadostí o nenávratný finančný príspevok a spolufinancovanie pre projekty na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej v Prešove v rámci výzvy IROP. Ísť by malo o zriadenie odborného pracoviska pre elektrikárov, tréningovej učebne riadiacich systémov vrátane športovej oddychovej zóny a Talentcentra, teda centra pre kariérové poradenstvo a profesijnú orientáciu v celkovej výške takmer 870-tisíc eur.

V Prešove 1. apríla 2022

Publikované: 01.04.2022 / Aktualizované: 01.04.2022 HoreTlačiť