Očkovanie proti Covid-19 v obchodných domoch pokračuje

Otázky o očkovaní a koronavíruse denne zodpovedá aj infolinka kraja

Koronavírus

Očkovacie miesta Prešovského samosprávneho kraja v prešovskej Eperii a popradskom Maxe sú aj tento týždeň pripravené zaočkovať proti koronavírusu záujemcov vakcínami Pfizer/BioNTech alebo Janssen. Otvorí sa v nich celkovo šesť očkovacích termínov počas troch dní. Mobilná jednotka kraja v piatok s vakcínou zavíta tiež do Centra sociálnych služieb v Poprade.

Vakcinácia proti Covid-19 sa pod taktovkou Prešovského samosprávneho kraja (PSK) realizuje aj v siedmom týždni roka 2022, a to v nezmenenom režime totožnom s minulým týždňom. Prebiehať bude od piatka do nedele.

V čase pracovných dní bude v obchodných centrách OC Eperia Prešov a OC Max Poprad proticovidová vakcína sprístupnená v piatok 18. februára v čase medzi 15.00 a 18.00 hod. Očkovacie tímy prešovskej župy tu budú očkovať záujemcov s registráciou aj na počkanie. V tento deň zároveň absolvuje výjazdová služba kraja očkovanie v CSS v Poprade, kde by mala byť vakcína proti Covid-19  aplikovaná približne dvom desiatkam záujemcov.

Víkendové očkovanie v réžii krajskej samosprávy je ako obvykle naplánované počas soboty aj nedele v oboch nákupných domoch. V prešovskej Eperii a popradskom Maxe sa budú tak  v sobotu 19., ako aj v nedeľu 20. februára podávať vakcíny Janssen a Pfizer/BioNTech v čase medzi 10.00 a 17.00 hod. Očkovanie tu bude sprístupnené registrovaným aj neregistrovaným záujemcom.

Harmonogram najbližšieho o očkovania župa pravidelne aktualizuje na svojom webovom sídle. O termínoch očkovania sa však môže verejnosť od pondelka do nedele medzi 8.00 až 18.00 hod. informovať tiež na špeciálnej infolinke 051 7081 777, ktorú kraj zriadil pred dvomi týždňami prioritne za účelom zvýšenia dostupnosti informácií o koronavíruse a jeho liečbe v domácom prostredí.

Infolinka denne vybaví približne 10-15 telefonátov, najčastejšie v súvislosti s nezastihnutím ošetrujúcich lekárov v ambulanciách a očkovaním. Časté otázky zo strany obyvateľov kraja smerujú aj k informovaniu o možnostiach otestovania sa v mobilných odberových miestach kraja, karanténe, preplatení finančného príspevku za očkovanie, ale aj postupu po pozitívnom antigénovom, resp. PCR testovaní. Infolinka kraja doteraz celkovo prijala a riešila vyše 150 telefonátov.

V Prešove 17. februára 2022

Publikované: 17.02.2022 / Aktualizované: 17.02.2022 HoreTlačiť