Uskutočnilo sa podujatie Veľa kultúr, jedno miesto - z Klaipedy do Solúnu

PSK v Poľsku zastupoval jeho podpredseda Peter Bizovský

Zahraničie

Uplynulú sobotu (4. septembra) sa delegácia PSK na čele s jeho podpredsedom Petrom Bizovským v poľských obciach Łężany a Rogi (Gmina Miejsce Piastowe, Podkarpatské vojvodstvo) zúčastnila podujatia„Veľa kultúr, jedno miesto – z Klaipedy do Solúnu”. Jeho témou bolo Slovensko, jeho kultúrne, kulinárske a umelecké bohatstvo. Podpredseda PSK Peter Bizovský tu diskutoval na tému dobudovania tranzitu Via Carpatia.

Veľa kultúr, jedno miesto – z Klaipedy do Solúnu

Zmienené podujatie je medzinárodným imitátom, v ktorom by sa mal pokračovať aj v ďalšom období. V tomto roku súviselo s výstavbou medzinárodného cestného koridoru Via Carpatia, najkratšej historickej cesty zo severu Európy na juh a naším cieľom bolo prispieť k propagácii strategického plánu výstavby tejto trasy. V tejto súvislosti do obce Rogi v Podkarpatskom vojvodstve pricestovali zástupcovia krajín prepojených s touto cestou Via Carpatia – z Klaipedy do Solúnu.

Podpredseda Peter Bizovský v Poľsku

Podpredseda PSK Peter Bizovský vystúpil v diskusnom paneli na tému „Súčasný stav rozvoja Via Carpatie“, počas ktorého poukázal na nevyhnutnosť rozvoja tranzitnej cesty Via Carpatia a jej rýchleho dobudovania na našom území. Súčasne vyzdvihol ekonomické benefity, akými sú zvýšenie zamestnanosti, rozvoj malého a stredného podnikania, prílev investícií či rozvoj cestovného ruchu na území PSK.

Podujatie v meste Rogi v Podkrapatskom vojvodstve

Podpora výstavbe Via Carpatie bola zo strany účastníkov vyjadrená aj prostredníctvom slávnostného podpisu Memoranda. Následný sprievodný kultúrny program podujatia sa uskutočnil v obci Rogi.

Podpredseda Peter Bizovský počas panelovej diskusie

Oddelenie zahraničných vzťahov a protokolu

Publikované: 06.09.2021 / Aktualizované: 06.09.2021 HoreTlačiť